Msza święta dziękczynna za szczęśliwe zbiory. Dożynki w Niegowici 20 sierpnia 2017 r.

Jak co roku w pierwszą niedzielę po Odpuście, na Mszy św. o godz. 9 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Widocznym wyrazem naszej wdzięczności były piękne wieńce dożynkowe, a także kosze pełne owoców, warzyw i chleba. Delegaci niosący te dary strojami regionalnymi podkreślili tradycję naszej krakowskiej wsi. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Paweł Sukiennik. W koncelebrze brali udział ks. Mieszko Ćwiertnia i ks. Piotr Płaszcz.

 

Na wejście chór zaśpiewał „Canticorum Jubilo”. Słowo Boże czytali- Ireneusz Sochacki i Józef Stachnik. „Niech wszystkie ludy sławią Ciebie Boże” – śpiewała w psalmie Agata Farganus. W kazaniu ks. Proboszcz wskazywał, aby chleb darzyć wielkim szacunkiem i nigdy nie marnować tego Bożego daru. Po modlitwie wiernych odbyło się błogosławieństwo wieńców przy wtórze pieśni „Cóż Ci Jezu damy, za Twych łask strumienie…”. Na ofiarowanie chór wykonał utwór „Ubi Caritas”, a na komunię „Kto spożywa moje Ciało”.

Na zakończenie Mszy św. pięknie zabrzmiało „My chcemy Boga. Wspaniałe wieńce dożynkowe pozostaną przez pewien czas w kościele, naprawdę warto zobaczyć je z bliska.