Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 8.11.2020 r. – 32 Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. O 17.00 zapraszamy na wspólną modlitwę „Różaniec do granic nieba”. Dziś składka na cele remontowo – budowlane.

W poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

W środę 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte o godz. 7.00, 10,00 w intencji Ojczyzny oraz 18.00, która rozpocznie się nowenną do Matki Bożej Niegowickiej. Od tego tygodnia zaczyna się obiecywana msza św. z intencjami z nowenny. Każdy więc, kto ma nagłą potrzebę modlitwy, może również wykorzystać tę możliwość intencji mszy św. Przypominamy, że intencje nowenny a równocześnie mszy św. wrzucamy wraz z ofiarą do

We czwartek – wspomnienie św. Jozafata. Podczas wieczornej Mszy Świętej kontynuacja cyklu kazań o Eucharystii – serdecznie zapraszamy.

W piątek wspomnienie Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich

W sobotę o godz. 19.00 nauka przed chrztem św. w salce przy plebanii.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie do bierzmowania dla klas 7.

W ostatnim czasie odbyły się dwie kwesty: na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – 2664 zł oraz na Wyższe Seminarium Duchowne – 6533 zł.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Liplasu.

Bardzo proszę, aby przy sprzątaniu grobów składać żywe kwiaty na miejsce koło kontenera. Będą one później odwiezione na kompost – tym zaoszczędzimy za wywóz śmieci a równocześnie użyźnimy ziemię.

Jak wiemy, są nowe ograniczenia, w tym również w kościołach. Nasz kościół jest duży, ale w tej chwili będzie miał trudno pomieścić wszystkich, dlatego tym bardziej prosimy o rozmieszczanie się po całym kościele; tych, którzy mają obawy zachęcamy do uczestnictwa w tygodniu, kiedy obecnych na mszy św. jest dużo mniej.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: Andrzeja Janiczka z Marszowic i Adama Szostaka z Nieznanowic. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik