Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 1.11.2020 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

   Dzisiaj przed każdą Mszą Świętą wypominki jednorazowe. O 14.30 odbędą się nieszpory żałobne i procesja po kościele do 5 stacji, podczas której będziemy również czytać wypominki jednorazowe. Po nich możliwość adoracji Pana Jezusa do wieczornej mszy św. – tradycyjnie o godz. 18.00. O godz. 17.00 włączymy się do akcji „Różaniec do granic nieba”. Ta modlitwa trwa cała oktawę, czyli od 1 do 8 listopada. U nas w kościele będzie codziennie o godz. 17.00. Zachęcam do duchowej łączności wszystkich, którzy czy to ze względu na zdrowie czy ilościowe ograniczenia, nie mogą w nich uczestniczyć fizycznie. Cmentarz dzisiaj i jutro będzie zamknięty w związku z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów.

Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych. O godz. 6.30 jutrznia za zmarłych z wypominkami. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 z procesją po kościele oraz 18.00. O 17.30 różaniec z wypominkami. Na Mszę Świętą o 18.00 zapraszamy szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy odeszli w minionym roku.

We wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.30, a wieczorem od 16.30.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 17.00. Prosimy o prowadzenie Róże Różańcowe z Krakuszowic. O godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8.

W niedzielę XXXII Niedziela Zwykła. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00 przeniesiona z dzisiejszej uroczystości. Składka na cele remontowo-budowlane.

   Informujemy, że poprawia się stan zdrowia ks. Jana i w tym tygodniu wróci do działań duszpasterskich. Dziękujemy za modlitwy w naszych intencjach.

    W przyszłą niedziele będą czytane wypominki roczne, natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w pozostałe niedziele listopada i w tygodniu na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą Świętą. Ciągle jeszcze można składać na wypominki, jeśli ktoś jeszcze nie zdążył tego uczynić.

   Chorych w tym miesiącu, ze względu na trwającą epidemię będziemy odwiedzać tylko na wyraźną prośbę. Dlatego prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub telefonicznie.

Szkoła Podstawowa w Niegowici informuje, że zajęcia w klasach 0 – III są zawieszone do 4 listopada z powodu choroby nauczycieli.

   O sprzątanie kościoła prosimy w najbliższy piątek III. grupę z Liplasu /od bloku koło sklepu do rodz. Białotów/.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Emila Wałęgę z Marszowic, Tadeusza Zawadzkiego z Wiatowic, Zbigniewa Białotę z Cichawy i Kazimierę Skowronek. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik