Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 25.10.2020 r. – 30 Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Dzisiaj, po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i dziękczynne Te Deum za naszą świątynię. Po wieczornej mszy św., ze zrozumiałych względów, nie ma spotkania przed I. Komunią św.

Ks. Proboszcz i Ks. Grzegorz dzisiaj kończą kwarantannę i od jutra zaczynają normalną służbę. Ks. Jan, czuje się stabilnie, ale jeszcze pozostaje w izolacji, aby była pewność wyleczenia.

W środę – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Ponieważ nikt w piątek nie przyszedł na sprzątanie kościoła, prosimy wyznaczoną grupę parafian z Liplasu o przyjście w najbliższy piątek, po wieczornej mszy św. /godz. 18.30/.

W sobotę od godz. 16.00 będzie dodatkowa możliwość spowiedzi.

W niedzielę – uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, musimy zrezygnować z tradycyjnych obrzędów tej uroczystości, ale równocześnie nie możemy poprzestać na niczym – przecież idzie o jedno z najradośniejszych świąt. Dlatego skupimy się na obrzędach w kościele, aby poprzez transmisję mogła w nich uczestniczyć większa liczba parafian. O 14.30 będą nieszpory żałobne i procesja po kościele do 5 stacji. Msza św. wieczorna tradycyjnie o 18.00. Zachęcam do duchowej łączności wszystkich, którzy czy ze względu na zdrowie czy ilościowe ograniczenia, nie mogą w nich uczestniczyć fizycznie.

Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy wspólnych procesji czy nabożeństw na cmentarzu. Zachęcamy, do częstego odwiedzania w tych dniach cmentarza i modlitwy za zmarłych, aby zyskać jak najwięcej odpustów zupełnych za zmarłych. W tym roku papież Franciszek rozciągnął możliwość zyskania tych odpustów na cały miesiąc listopad. Przypominamy, że aby zyskać te odpusty potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do komunii św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i za zmarłych np. wieczne odpoczywanie… Więcej szczegółów można znaleźć na naszej stronie internetowej, gdzie jest dekret Penitencjarii Apostolskiej.

Przypominamy o możliwości składania wypominek. Prosimy, aby nie czekać na ostatnią chwilę, aby nam dać możliwość przygotowania ich do modlitw.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Władysława Jelonka z Nieznanowic. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik