Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 18.10.2020 r. – 29 Niedziela Zwykła

Arcybiskup Marek Jędraszewski w związku z obecnym stanem epidemii wystosował dekret, w którym udziela wierzącym ogólnej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej eucharystii. Jest to spowodowane aktualnymi obostrzeniami. W naszym kościele może być ponad 200 osób. Pamiętajmy o innych wskazaniach – dystans, dezynfekcja, maseczka, … Od przyszłego tygodnia będą zamknięte boczne drzwi.

Trwa miesiąc różańca św. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.

W tym roku porządek mszy św. pozostaje bez zmian, tzn. będą cały rok o tej samej porze. Możliwość spowiedzi przed mszą św.

Dzisiaj o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7-ych wraz z rodzicami.

We wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu będą modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Podczas wieczornej mszy św. będzie kontynuacja cyklu kazań o mszy św. – serdecznie zapraszamy.

W piątek po wieczornej mszy św. będzie sprzątanie kościoła – o sprzątanie prosimy parafian z Liplasu – II grupę /od rodz. Feliksów do rodz. Daniel i domy na Podlesiu/.

W sobotę wieczorem – o godz. 19.00 – wieczór uwielbienia, prowadzony przez zespół Michael.

W niedzielę – rocznica poświęcenia naszego kościoła

O godz. 18.00 msza św. oraz spotkanie przygotowujące do I. komunii św. dla dzieci z klas 3-ich i ich rodziców

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy pisać je wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami i w mianowniku. Napisane kartki przekazujemy księżom.

Ze względu na stan epidemii, oaza w tym roku nie będzie prowadzić akcji „Znicz”.

I miła sprawa – nasz parafianin Jan Angrecki z klasy 3-ej w Pierzchowie zdobył wyróżnienie w 15 międzynarodowym konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz ś.p. Kazimierza Zagól z Wiatowic. Pamiętajmy o nim w swych modlitwach.

Przypominamy, że przy drzwiach dzisiaj jesienna zbiórka na seminarium. Bóg zapłać!

Ks. Janusz Łomzik