Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 11.10.2020 r. – 28 Niedziela Zwykła

Jak wiemy ostatnie dni w naszej Ojczyźnie nie są zadowalające odnośnie szerzenia się KORONAWIRUSA, oprócz tego mamy również problem z czystością wody w wodociągu, dlatego zdecydowaliśmy w porozumieniu z Wójtem Gminy i Ks. Proboszczem z Gdowa, że obchody Papieskiego dnia u nas będą przesunięte na dogodniejszy termin, aby nie wytwarzać dodatkowych powodów do stresu czy strachu. Zostają nam ciągle pamięć i wdzięczność w sercu oraz modlitwa.

Trwa miesiąc różańca św. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

W tym roku porządek mszy św. pozostaje bez zmian, tzn. będą cały rok o tej samej porze. Msze św. codziennie o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed mszą św.

We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W środę Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwach o wszystkich nauczycielach, wychowawcach i katechetach, także tych, którzy już odeszli na wieczność.

W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Od tego czwartku ks. Jan zacznie na mszy wieczornej cykl kazań o Eucharystii.

W piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 7.00 będzie msza św. za wypominanych z koronką do Bożego miłosierdzia.

W sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 5 i 6, uczestniczące w scholii, służbie liturgicznej i wszystkich chętnych na I spotkanie ODB w sobotę o godz. 9.00 w salce Emaus.

W niedzielę – 29 niedziela zwykła. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na seminarium duchowne. O godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7-ych wraz z rodzicami.

Dziękują parafianom z Liplasu, którzy się postarali o czystość naszego kościoła.

Zaczynamy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy pisać je wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami i w mianowniku. Napisane kartki przekazujemy księdzu proboszczowi lub wikariuszom.

Jeżeli idzie o sprawę ogrzewania – przygotowujemy się razem z dwoma firmami do zrobienia podobnego systemu ogrzewania, jaki był – tyle tylko, że będzie się ogrzewać woda, która w nagrzewnicach będzie ogrzewać powietrze wtłaczane do kościoła. Możliwe, że już w tym tygodniu zaczną wstępne prace. Bóg zapłać za cierpliwość i jakąkolwiek pomoc.

W zeszłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Andrzeja Kosteckiego i Józefa Salę. We wtorek będziemy się żegnać z ś.p. Kazimierzem Zagól. Pamiętajmy o nich w swych modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik