Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 27.09.2020 r. – 26 Niedziela Zwykła

W poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

We wtorek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła

W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

         Czwartek to również pierwszy dzień października, a co za tym idzie – rozpoczynają się różańcowe nabożeństwa. Będą codziennie o 17.15.

W piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów i równocześnie I piątek miesiąca

Spowiedź rano od 6.30, a po południu od 16.30. Po wieczornej mszy św., o godz. 19.00 będzie prelekcja dla mężczyzn p. Jacka Pulikowskiego. Odwiedziny chorych – w piątek normalnie a w sobotę, w przypadku chorych, których odwiedza ks. Proboszcz – 1,5 godz. później, ks. Jan i ks. Grzegorz – normalnie. Od godz. 17.00 nabożeństwo I. soboty. O prowadzenie prosimy róże z Cichawy.

W niedzielę – 27 niedziela zwykła – o godz. 18.00 będzie spotkanie do bierzmowania kl. 8.

Za 2 tygodnie – w niedzielę 11 października będzie papieski dzień, przygotowany m.in. przez naszą parafię. Główna część u nas zacznie koło godz. 19.00. – będzie to koncert medytacyjno – modlitewny, który skończy wspólną modlitwą Apelu Jasnogórskiego. Ponieważ czas jest trudny – już dziś prosimy, jak podkreśla sanepid – aby ci, którzy przyjdą na koncert czuli się w pełni zdrowi. W przypadku pojawienia się objawów chorobowych, niech ograniczą się do duchowej łączności poprzez transmisję. Oprócz tego prosimy, aby każdy, kto przyjdzie na koncert miał przygotowany papier z Imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu, który odda przy wejściu.

W środę było na plebanii spotkanie sołtysów naszej parafii. W czasie spotkania ustalone, że:

  1. w celu ujednolicenia jesiennych darów dla seminarium i umożliwienia wszystkim włączenia się do tej zbiórki – również tym, którzy nie mają swoich płodów ziemi, w tym roku będzie przeprowadzona zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła. Zbiórka  przebiegnie tydzień po papieskim dniu, tzn. w niedzielę 18 października. Z tych środków, według potrzeb seminarium będą zakupione konkretne płody ziemi, albo przekazana seminarium wybrana suma,
  2. jak we wcześniejszych latach, również w tym będzie na cmentarzu zaduszna kwesta na oprawy cmentarza. Ta będzie się konać w sobotę 31 października i w niedzielę 1 listopada.

Odpowiedzialność za sprawny przebieg obu zbiórek była przekazana sołtysom. Już dziś im za to dziękuję.

Rusza na pełno zbiórka na nowe ogrzewanie w naszym kościele, które musi być wymienione i to na ten sezon. Jaki sposób ogrzewania będzie realizowany dowiecie się w najbliższych tygodniach – jeszcze trwają przygotowawcze prace, w czasie których zapadnie decyzja. Już dziś dziękuję za zrozumienie, finansowe dary na ten cel i oczywiście modlitwę – aby prace były pomyślne i owoc tych prac służył długie lata. Pan Bóg Wam zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i koło niego – 3 grupie z Cichawy.

        W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Pęcek. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik