Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 13.09.2020 r. – 24 Niedziela Zwykła

W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej

Pierwsza próba chóru, po wakacyjnej przerwie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy nowych kandydatów i kandydatki. Nie zapominajmy, że również tym sposobem możemy wielbić Boga i pomagać innym w przeżywaniu ich spotkania z Bogiem.

we środę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, b-pa

We środę będzie spotkanie Kręgu Biblijnego – o godz. 19.00 w salce Emaus.

w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

W sobotę o godz. 19.00 będzie w salce katecheza przed chrztem św.

         Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas 8-ych będzie w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

       Na godz. 10.00 zapraszamy do kościoła dziewczynki, które chcą dołączyć do scholii, a po mszy św. o godz. 11.00, w czasie której jest rozpoczęcie roku formacyjnego grup parafialnych, zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

       Jak już na pewno wszyscy zauważyli – jest udoskonalone nagłośnienie kościoła. Na razie jest we wstępnej fazie, ale ponieważ widzimy różnicę w słyszalności słowa i powstających odbiciach głosu – za jakieś 2-3 tygodnie będą wykonane prace wykończeniowe, aby ładnie zakomponować instalacyjny materiał.

         W bocznej kaplicy pojawił się świecznik na świeczki. Każdy ma możliwość zapalenia sobie świeczki w intencji, w jakiej się modli. Ponieważ cena takiej świeczki jest blisko 1 zł, dlatego jest tam wypisany minimalny koszt 1 zł – wszystko, co zostanie po zapłaceniu nakładów, będzie przeznaczone na pomoc dla biednych, w nagłych potrzebach, itd. Zachęcamy i równocześnie prosimy o odpowiedzialność – nie zapominajmy, że chodzi o żywy ogień, dlatego przy zapalaniu świeczki bądźmy ostrożni i ustawiajmy świeczki tylko w miejscu na to przeznaczonym – a jest go tam wystarczająco.

         Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła i placu kościelnego parafianom z Cichawy.

        Zmarła ś.p. Maria Stachel. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00 godz. Pamiętajmy o niej w modlitwach.

        Przypominamy, że dzisiaj jest w Gdowie możliwość oddania krwi – w godz. – od 9.00 do 13.00.

Ks. Janusz Łomzik