Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej 30.08.2020 r. – 22 Niedziela Zwykła

We wtorek o godz. 18.00 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego – o Boże błog. dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkół.

Msze św. w tygodniu są u nas codziennie o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi przed mszą św.

Codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św. jest też możliwość adoracji Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W środę – wieczorna msza św. o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenną do Matki Bożej Niegowickiej. Bardzo prosimy, aby prośby i ofiary wrzucać do wyznaczonej skarbony. Prośba – intencja na nowennę by miała być jedna – bardzo konkretna. Nowenna nas uczy wybierać to, co w tej chwili jest dla nas najważniejsze a równocześnie wierzyć, że Pan Bóg nie zapomni i o innych sprawach, które dobrze zna. W przypadku, kiedy na kartce jest więcej próśb – czytamy tylko pierwszą prośbę albo podziękowanie. Również przypominamy, że ta nowenna by miała dotyczyć żywych.

We czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, równocześnie I. czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 „Godzina święta”, w czasie której jest okazja do spowiedzi. Szczególnie w tym miesiącu zapraszamy dzieci i młodzież – na początku szkolnego roku.

W piątek – I. piątek miesiąca spowiedź rano od 6.30 a po południu od 16.30.  W piątek i sobotę – ks. Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 8.30.

W sobotę – wspomnienie św. Marii Teresy z Kalkuty i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo od godz. 17.00 prowadzą róże różańcowe z Wiatowic.

W niedzielę – 23 niedziela zwykła. Od godz. 14.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu do wieczornej mszy św.

Kancelaria parafialna od najbliższego miesiąca będzie zawsze pół godz. po mszy św. /nie ma kancelarii w piątek przed mszą św./.

Ks. Janusz Łomzik