Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej 16.08.2020 r. – 20 Niedziela Zwykła

   Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie św. Jacka Odrowąża, kapłana

W piątek – wspomnienie św. Piusa X., papieża

W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

W niedzielę – 21 niedziela zwykła

        Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeżyć wczorajszą i dzisiejszą uroczystość w naszej parafii – tym wszystkim, którzy się postarali o czystość i dekorację kościoła i koło niego /szczególnie parafianom z Cichawy, ale nie tylko/, wszystkim, którzy pomagali s. Damaris i oczywiście Jej samej; tym którzy przygotowali liturgię – liturgicznej służbie i chórowi z s. Nataną w czele, Ochotniczej Straży Pożarnej, wszystkim pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, parafianom z Krakuszowic za przygotowanie procesji i dożynkowego wieńca, wszystkim innym parafianom za dożynkowe dary.

Dzisiaj o godz.13.00 – uroczysta msza św. dożynkowa.

Msze św. w naszym kościele są codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi przed mszą św.

Codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św. jest też możliwość adoracji Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W środę – wieczorna msza św. o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenną do Matki Bożej Niegowickiej.

W sobotę o godz. 19.00 będzie w salce katecheza przed chrztem św.

Jak już może zauważyliście mamy nowy napęd i sterowanie dzwonów, bowiem przy jednym z pogrzebów stary odmówił posłuszeństwa /miał już ponad 30 lat/.

Ks. Janusz Łomzik