Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej 2.08.2020 r. – 18 Niedziela Zwykła

We wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

W czwartek – święto Przemienienia Pańskiego – Pierwszy Czwartek Miesiąca

W piątek – wspomnienie św. Sykstusa II, papieża i towarzyszy, męczenników – Pierwszy piątek miesiąca

W sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana

W niedzielę – 19 Niedziela Zwykła

Rozpoczął się miesiąc sierpień, który corocznie jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w tym miesiącu.

Msze Święte w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00 okazja do spowiedzi przed Mszą Św. Codziennie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę – wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenną do Matki Bożej Niegowickiej.

W czwartek godzina święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii od godz. 17.00, okazja do spowiedzi. W piątek spowiedź rano od 6.30, wieczorem od 17.00.

Ks. Jan odwiedzi swoich chorych z Marszowic i Liplasu w poniedziałek (3.08) od godz. 8.30, a ks. Proboszcz w piątek chorych z Niewiarowa, Niegowici i Wiatowic (7.08), a w sobotę chorych z Krakuszowic i Cichawy (8.08) od godz. 8.30.

Zachęcamy do odwiedzenia Izby Pamięci ks. Karola Wojtyły w Niegowici, będzie otwarta dzisiaj między godz. 16.00 – 17.00.

W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo budowlane. A popołudniu od 14.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona z dzisiejszej pierwszej niedzieli miesiąca.

Zmarł ks. Stanisław Bętkowski – proboszcz gdowskiej parafii. Msza Święta żałobna w poniedziałek o 15.00 w kościele parafialnym w Gdowie, a Msza Święta pogrzebowa we wtorek o 14.00 w Zakliczynie i pochówek na parafialnym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Ks. Grzegorz Bularz
wikariusz