Ogłoszenia parafialne – 16 niedziela zwykła – 19.07.2020 r.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

W środę – święto św. Marii Magdaleny

W czwartek – święto św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy

W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

W sobotę – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców

Przyszła niedziela – 17 niedziela zwykła

        Msze św. w naszym kościele są codziennie o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed mszą św. Codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św. jest też możliwość adoracji Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W środę – wieczorna msza św. o godz. 18.00 zaczyna nowenną do Matki Bożej Niegowickiej.

         W tym tygodniu w środę będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Włączając się w zbiórkę mamy możliwość pomóc misjonarzom pracującym w najbiedniejszych krajach świata – Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii i wielu innych. Zużyty sprzęt przywozimy przed dom BETANIA /gdzie jest parafialna biblioteka/,  w środę do 15.00 godz., skąd będzie odwieziony przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Więcej informacji – również o oddawanych rzeczach – znajdziemy na plakatach w gablotkach.

         W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów.

         W tym tygodniu nasi księża prowadzą rekolekcje oazowe – pamiętajmy o nich i o młodzieży, biorącej w nich udział w swych modlitwach.

         W sobotę po wieczornej mszy św. o godz. 19.00 będzie na plebanii spotkanie rady parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

         W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty na wieczność śp. Krystyna JACASZEK i Władysław WOJAS. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Janusz Łomzik