Ogłoszenia parafialne – 15 niedziela zwykła

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników

W środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

W czwartek – wspomnienie Najśw. Marii Panny z Góry Karmel (w tym dniu szczególną modlitwą otaczamy nasze Siostry zakonne, które mają swoje święto)

W sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

W przyszłą niedzielę – 16. niedziela zwykła

   Msze św. w naszym kościele są codziennie o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed mszą św. Codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św. jest możliwość adoracji Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

   Przypominamy, że przyszła niedziela jest u nas dniem sakramentu chrztu. Katecheza przedchcielna dla rodziców i chrzestnych jest w sobotę o godz. 19-tej.

Bardzo prosimy, aby nie wrzucać trawy do kontenera na cmentarzu. Jest do tego wyznaczone i podpisane miejsce. Odwóz kontenera jest bardzo drogi a napełnienie go trawą trwa tylko chwilę.

Przy kropielnicach pojawiły się automaty na święconą wodę. To dlatego, że ze względów sanitarnych nie możemy trzymać wody w kropielnicach. Wystarczy tylko pod automat podstawić rękę, aby na naszej ręce się pojawiła woda, którą możemy się przeżegnać. Prosimy nie dotykać automatów.

Uległ małej zmianie porządek komunii św. Zawsze gdy jest więcej niż jeden kapłan – po Waszej prawej stronie jest udzielana przy balaskach komunia św. do ust, a po lewej na rękę. W przypadku gdy jest jeden kapłan, najpierw przy balaskach będzie komunia św. na rękę a później do ust.

Ks. Janusz Łomzik