Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XIII Niedziela zwykła 28.06.2020

Dzisiaj zbiórka do puszek na powodzian, dotkniętych ostatnimi dniami tym żywiołem. O 9.00 Msza św. w intencji księdza Jana z okazji jego imienin. Na Mszy o 11.00 przyjęcie kandydatów do grona nowych ministrantów. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30.

Od jutra przez całe wakacje Msza św. rano w dni powszednie będzie o godzinie 7.00 a po południu o 18.00.

Poniedziałek 29.06.

Świętych apostołów Piotra i Pawła, Msze będą o 7.00, 10.00 i 18.00. Składka na „świętopietrze” czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Wtorek 30.06.

Świętych Męczenników Kościoła Rzymskiego, po południu zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa.

Środa 1.07.

Św. Ottona, biskupa. Przed Mszą popołudniową nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

I Czwartek 2.07.

Godzina święta o 17.00 i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek 3.07.

Św. Tomasza, apostoła. Spowiedź rano od 6.30 a popołudniu od 17.00.

Od 8.30 odwiedziny chorych . ks. Grzegorz odwiedzi chorych w Pierzchowie i Nieznanowicach Ks. Proboszcz Niewiarów, Niegowić i Wiatowice.

I Sobota 4.07.

Św. Elżbiety Portugalskiej, królowej. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o 17.00 proszę aby poprowadziły róże różańcowe z Nieznanowic.

Ks. Paweł Sukiennik dotychczasowy proboszcz z dniem 30 czerwca kończy posługę duszpasterską w tutejszej parafii a z dniem 1 lipca ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski mianował proboszczem ks.Janusza Łomzika.

Ks. Janusz Łomzik jest kapłanem naszej archidiecezji od 30 lat chociaż ostatnie 21 lat pracował w Czechach wspomagając tamtejszy Kościół katolicki

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca. Natomiast w czasie Mszy o 11.00 nastąpi kanoniczne objęcie parafii przez nowego proboszcza ks. Janusza Łomzika. Nowy proboszcz złoży przed parafią wyznanie wiary i przysięgę wierności.

W regałach gazetowych można nabyć dzisiejszą prasę katolicką a na stoliku jest bezpłatny numer „Dobre Nowiny”.

Przypominamy, że od tygodnia działa znowu przy naszej parafii Poradnia Rodzinna ale zapisy do niej trzeba czynić internetowo przez stronę Kurii Metropolitalnej w Krakowie (Wydział Duszpasterstwa Rodzin).

W tym tygodniu zostały zrobione prace , które podłączyły budynek plebanii i dom Betania do kanalizacji wiejskiej.