Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici 11 Niedziela zwykła14.06.2020

W dzisiejszą niedzielę Episkopat Polski dziękuje w Krakowie za św. Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin. Po południu o 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i oktawa Bożego Ciała. O 19.15 zespół Michael poprowadzi wieczór uwielbienia, serdecznie zapraszamy. Składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła po Mszy popołudniowej. W tym tygodniu do I spowiedzi i I Komunii św. przygotowują się dzieci ze Szkoły w Marszowicach i Pierzchowie, którą będą miały w najbliższą sobotę.

Środa 17.06.

Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Czwartek 18.06.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy popołudniowej poświęcenie wianków

Piątek 19.06.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza rano będzie tylko o 7.00 a po południu o 18.00 i po niej procesja. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 20.06.

Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana apostoła Kazachstanu.

W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz będzie dziękował za 25 lat posługi kapłańskiej w Niegowici na Mszy o godzinie 11.00 z zaproszonymi gośćmi, dlatego Msza św. z godziny 13.00 będzie przełożona na godzinę 14.00.

W regałach jest dzisiejsza prasa katolicka.

Ks. Paweł Sukiennik  
Proboszcz