Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.06.2020  

Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Po południu od 14.00 – 17.30 będzie trwało wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przychodźmy na prywatna adorację. Będzie także okazja do spowiedzi, gdyż kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. 

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 8.06.

Św. Jadwigi , królowej.

Wtorek 9.06.

Św. Efrema, diakona.

Środa 10.06

Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

Czwartek 11.06.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa/Boże Ciało/. Msze św. będą w następujących godzinach: 7.00, o 9.00 centralna po której nastąpi procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Ołtarze będą w kościele i 1 na zewnątrz kościoła. Obsługę liturgiczna podczas tej Mszy pełnią parafianie z Krakuszowic. Po zakończeniu procesji wokół kościoła nasi 3 księża z Panem Jezusem wystawionym w monstrancji pojadą wozami strażackimi do wszystkich wiosek.

Ks. Proboszcz: Cichawa, Krakuszowice i Wiatowice

Ks. Grzegorz: Niegowić, Liplas, Marszowice 

Ks. Jan: Niewiarów, Nieznanowice, Pierzchów

Bardzo prosimy o ubranie swoich domów, ulic wiejskich, o wyjście przed swoje posesje, dzieci niech się ubiorą w stroje, dziewczynki niech rzucą wtedy kwiaty. Pan Jezus odwiedzi nasze zagrody a my oddamy Mu należny hołd. Niech to będzie publiczny hołd złożony Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

Po południu będzie Msza o 13.00, a o 14.00 Msza pierwszokomunijna dla I grupy dzieci ze Szkoły w Niegowici i ostatnia msza w tym dniu o 18.00.

Składka w to święto na budownictwo sakralne.

Piątek 12.06.

Bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana męczennika. O 13.00 I Komunia drugiej grupy dzieci ze Szkoły w Niegowici.

Sobota 13.06

Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O 16.00 I Komunia dzieci ze Szkoły w Wiatowicach.

Od piątku po Mszy popołudniowej oktawa Bożego Ciała z procesja wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę jako w II niedzielę miesiąca składka na cele remontowo budowlane. Odnowione zostały kolejne 3 zabytkowe nagrobki na cmentarzu.

W przyszłą niedzielę o 19.15 wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół Michael.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp. Annę Krzywda z Krakowa i Stanisława Jelonka z Niewiarowa. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz