Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej  Niedziela Zesłania Ducha św. 31.05. 2020

Ks. Arcybiskup wydal dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych z dnia 28 marca 2020 roku.

W dzisiejszą uroczystość za pobożne odśpiewanie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Pamiętajmy o zyskiwaniu odpustów naszym kościele z okazji 100 lecia urodzin Jana Pawła II.. Odpust taki można ofiarować za dusze w czyśćcu. Zakończenie nabożeństw majowych o 17.30 i ostatnia msza o  18.00. W dniu wczorajszym 76 naszych uczniów klas ósmych przystąpiło do sakramentu bierzmowania, Bóg zapłać wszystkim, którzy ich do tego sakramentu przygotowywali katechetom i członkom oazy rodzin. Bóg zapłać ich rodzicom za sfinansowanie pozłocenia relikwiarz Krzyża św. Również wczoraj w katedrze wawelskiej 9 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie.

Od jutra codziennie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie poprzedzało mszę popołudniową. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Bardzo prosimy aby chorzy którzy pragną aby przyjechał do nich kapłan z Panem Jezusem prosimy ich rodziny aby zgłoszono ich do zakrystii lub do kancelarii, do czwartku włącznie.

Poniedziałek 1.06.

Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Oprócz Mszy o 7.00 i 18.00 będzie dodatkowa Msza o 10.00. W ty dniu nie zapomnijmy o naszych dzieciach z okazji Dnia Dziecka.

Wtorek 2.06.

Św. męczenników Marcelina i Piotra.

Środa 3.06.

Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

I Czwartek 4.06.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, O 17.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek  5.06.

Św. Bonifacego, biskupa i męczennika i bł. Małgorzaty Szewczyk, dziewicy. Rano spowiedź od 6.30, po południu od 17.00. Od 8.30 odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach .

I Sobota 6.06.

Św. Norberta, biskupa.Odwiedziny chorych w pozostałych wioskach od 8.30. Nabożeństwo I soboty od 17.00  proszę, aby poprowadziły je róże różańcowe z Niewiarowa.

W tym roku I Komunia będzie udzielana w 5 grupach już wtym tygodniu będzie próba dla dzieci ze szkoły w Wiatowicach i I grupy dzieci ze szkoły w Niegowici.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 9.00.

Rodziny, które wysłały zdjęcia i nagrania litanii loretańskiej przy swojej domowej kapliczce zgłoszą się do s. Marzeny po małe upominki.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku bezpłatny numer „Dobre Nowiny”.

Ks. Paweł  Sukiennik