Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VII Niedziela Wielkanocna , Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020  

Na Mszy o 11.00 będziemy modlić się za dzieci klas czwartych, które obchodzą 1 rocznicę I Komunii świętej. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00. 

Kalendarz liturgiczny: 

Najbliższy tydzień ma nas przygotować do Uroczystości Zesłania Ducha świętego, codziennie z nabożeństwem majowym będą połączone modlitwy o dary Ducha Świętego dla nas wszystkich a szczególnie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych. 

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz potwierdził swój przyjazd do naszej parafii aby w sobotę 30 maja udzielić naszej młodzieży klas ósmych sakramentu bierzmowania. Kandydaci będą mieli spotkania w poniedziałek, wtorek i czwartek o godzinie 19.00. W piątek od 17.00 będą mogli oni, ich świadkowie i członkowie rodzin przystąpić do sakramentu pokuty. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w sobotę 30 maja na mszy o godzinie 11.00. Do kościoła o 10.30 będą mogli wejść tylko kandydaci i świadkowie bierzmowania. Pozostali członkowie rodzin będą musieli pozostać na zewnątrz kościoła. Świadkiem do bierzmowania może być osoba która sama przystąpiła do bierzmowania i jest wierząca i praktykującą. Najlepiej byłoby aby był to chrzestny czy chrzestna jeśli spełnia w/w warunki. 

Poniedziałek 25.05. 

św. Grzegorza VII, papieża, św. Bedy Czcigodnego, kapłana i św. Marii Magdaleny de Pazzi. 

Wtorek 26.05. 

Św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu nie zapomnijmy o modlitwie i życzeniach dla naszych mam. 

Środa 27.05. 

Św. Augustyna z Canterbury, biskupa. 

Piątek 29 .05. 

Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. 

 Sobota 30.05. 

Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika i św. Zdzisławy. W tym dniu święcenia kapłańskie w katedrze wawelskiej a u nas sakrament bierzmowania. 

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie nabożeństw majowych . 

7 czerwca kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Można codziennie korzystać z tego sakramentu rano i po południu. 

W środę sprzątanie kościoła przed bierzmowaniem przez rodziców kandydatów do bierzmowania. 

W regałach można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Oprócz tygodnika Gość Niedzielny i Niedziela jest miesięcznik Rycerz Niepokalanej. 

Ks. Paweł Sukiennik 
Proboszcz