Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VI  Niedziela Wielkanocna17.05. 2020

Cała nasza Ojczyzna dziękuje za osobę Jana Pawła II w 100 lecie jego urodzin. Korzystajmy z transmisji w polskiej telewizji. O 15.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej w kościele, zapraszamy także przedstawicieli strażaków i wioski Krakuszowic. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek, wtorek i środa, to dni modlitw o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść i za kraje głodujące. O 6.30 procesja wokół kościoła z litanią do Wszystkich świętych i po jej zakończeniu Msza koncelebrowana.

Poniedziałek 18.05.

Św. Jana I, papieża, św. Stanisława Papczyńskiego i 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II.  Msza św. dziękczynna o godzinie 18.00. O 15.00 Msza pogrzebowa śp. Ignacego Koniecznego z Krakowa pochodzącego z Nieznanowic.

Środa 20.05.

Św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.

Czwartek 21.05.

św, Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

Piątek 22.05.

Św. Rity z Cassia, zakonnicy i dzień modlitw za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W związku z apelem naszego biskupa ordynariusza Marka Jędraszewskiego skierowana do kapłanów i jednocześnie prośbą rodziców klas trzecich uroczystość I Komunii św. odbędzie się w 5 grupach jeszcze przed zakończeniem tego roku szkolnego. Nadzwyczajne warunki w jakich żeśmy się znaleźli i nie wiadomo do końca jak długo będziemy w nich jeszcze trwać, wymagają od nas wszystkich, szczególnie rodziców dzieci klas trzecich szczególnego zaangażowania w ich dobre przygotowanie.

W ostatnim tygodniu zostało dokończone ogrodzenie cmentarza od strony obwodnicy i zostały założone nowe boczne drzwi wejściowe do naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W regałach gazetowych jest prasa katolicka i zachęcam do jej nabywania a starsze numery są do zabrania gratis.

Za śp. Ignacego Koniecznego. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz