Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela Wielkanocna 3.05.2020

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Codziennie wystawienie Pana Jezusa i adoracja o 17.30, nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 i po nim Msza popołudniowa.

Poniedziałek 4.05.

Św. Floriana, męczennika. Modlimy się w intencji strażaków.

Wtorek 5.05.

Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; patrona nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

Środa 6.05.

Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

I Czwartek 7.05.

Godzina święta o 17.00 i Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Piątek 8.05.

Uroczystość św. Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W katedrze na Wawelu świecenia diakonatu.

W przyszłą niedzielę, jako w II niedzielę miesiąca składka na tacę i w kopertach lub na konto na cele remontowo budowlane.

Przypominamy o ustaleniach odnośnie przyjmowania Komunii w naszym kościele. Zgodnie z zalecaniami naszego biskupa ordynariusza udzielamy Komunii św. na rękę przy balaskach, natomiast osoby chcące przyjąć Pana Jezus do ust ustawiają się przy ołtarzu św. Józefa i tam będzie im udzielona Komunia święta.

Codziennie o 20.30 kapłani i siostry z naszej parafii modlą się odmawiając cząstkę różańca i od dzisiaj j także wierni mogą w kościele dołączać do tej modlitwy, gdyż w naszym kościele może znajdować się do 45 osób.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy w naszych domach gdyż spotkania przy kapliczkach także obejmuje ustawa o zgromadzenia, czyli 1 osoba na 15 m.

W minionym tygodniu została pięknie odnowiona kapliczka Matki Bożej Bolesnej znajdująca się na posesji p. Krzysztof Chyrca, sołtysa Cichawy.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku kolejny bezpłatny numer „Dobre Nowiny”.