Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

W dalszym ciągu ze względów sanitarnych pozostajemy w domu, ale mamy szeroką możliwość uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i nabożeństwach Wielkiego Postu. Przypomnijmy sobie, że uczestnictwo to nie oglądanie i dlatego powinniśmy być odpowiednio ubrani, najlepiej aby uczestniczyła cała rodzina. Dobrze by było, aby przygotować się do uczestnictwa przy pomocy książeczki. W momencie Komunii przyjmijmy Jezusa do serca w sposób duchowy. Codziennie nasi księża i siostry o 20.30 odmawiają cząstkę różańca z naszego kościoła zachęcamy parafian do włączenia się w wspólną modlitwę. W związku z obostrzeniami sanitarnymi nie organizujemy spowiedzi parafialnej w jednym dniu, ale starajmy się już od tego tygodnia systematycznie korzystać rano i po południu z sakramentu pokuty, czekamy na was w konfesjonałach. W tym tygodniu od 6.30 – 7.30 rano; po południu od 16.30 – 17.30. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w rekolekcjach prowadzonych przez Internet. Już wiemy, ze dzieci do świąt nie pójdą do szkoły i dlatego katecheci będą zadawać katechezy przez Internet. Szczególnie prosimy rodziców dzieci klas trzecich, aby poczuli się odpowiedzialni za przygotowanie swoich dzieci do tych sakramentów

Dzisiaj również dodatkowa Msza o 15.00, przypominamy, że na każdej mszy św. nie może przebywać więcej jak 50 osób, chociażby wypadł pogrzeb czy ślub.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie wystawienie Pana Jezusa i adoracja od 16.30.

Środa 25.03.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o 17.00 rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Można to uczynić w domu a kiedy sytuacja się uspokoi to wtedy złożymy pisemną deklarację.

Piątek 27.03.

Droga Krzyżowa dla dzieci przez Internet o 16.00 a pozostałych o 17.30.

Sobota 28.03.

Ja odwiedzę chorych w Krakuszowicach od 8.30 a potem w Cichawie.

Od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana czasu, czyli posuniemy zegarki o jedna godzinę do przodu. Od przyszłej niedzieli Msza popołudniowa będzie o 18.00.

Dzisiaj z bieżącej prasy katolickiej jest tylko Niedziela.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz