Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici I Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020

Dzisiaj ostatni dzień naszych rekolekcji wielkopostnych, po Mszy o 9.00 spotkanie z rodzicami i uczniami klas szóstych. Droga Krzyżowa o 14.15 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach ostatnia msza o 16.00. Dzisiaj o 14.00 w Biskupicach Mszą o 14.00 rozpoczęcie przygotowania do sakramentu małżeństwa.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie wystawienie Pana Jezusa i adoracja od 16.30.

Środa 4.03.

Św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z adoracją.

I Czwartek 5.03.

O 16.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem. Podczas mszy popołudniowej modlimy się o powołana kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

I Piątek 6.03.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 15.30. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00 a dla młodzieży i starszych o 17.30. Odwiedziny chorych w Niewiarowie od 8.30 a potem w Niegowici i Wiatowicach.

I sobota 7.03.

Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. Na 10.30 przyjdą do salki przy plebanii dzieci klas trzecich z swoimi rodzicami będzie można nabyć stroje pierwszokomunijne i wszystkie dodatki. Po południu o 16.00 nabożeństwo I soboty w tym miesiącu proszę, aby poprowadziły je róże różańcowe z Nieznanowic.

W przyszłą niedzielę po 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

Zostało zamontowane odnowione tabernakulum w ołtarzu głównym a przy cmentarzu trwały prace przy ogrodzeniu i przy parkingu przy od strony obwodnicy. Składka w kopertach i na tacę w przyszłą niedzielę na ten cel.

Parafia w Raciborsku zaprasza na całonocne czuwanie w intencji dzieci i młodzieży w najbliższą sobotę i, rozpoczęcie Mszą o 18.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pierzchowie informuje, ze od 2 marca rozpoczyna rekrutację do klas I i do przedszkola.

Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nasza Ojczyzna 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy została oddana Sercu Jezusowemu. Również na ekrany wchodzi piękny film „Tajemnica o. Pio. Filmy są grane również w Wieliczce, bliższe dane na afiszach.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka, na stoliku bezpłatny numer CHIT a ministranci rozprowadzają kolejny numer Wieczernika.

Po rekolekcjach zabrudził się kościół i dlatego jutro o 17.30 prosimy o wymycie kościoła parafian z Pierzchowa od p. Bernadetty Majka do p. Ewy Sala.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Stanisław Lechowicz z Pierzchowa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz