Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela zwykła 2.02. 2020 Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii jego Ekscelencję ks. Biskupa Radosława Zmitrowicza z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, który rozpocznie rok jubileuszowy, 100 lecia urodzin Karola Wojtyły i ofiarami do puszek wesprzemy dzieło wznoszenia centrum diecezjalnego im. Św. Jana Pawła II dla tamtejszej diecezji. Błogosławieństwo gromnic na każdej mszy św. Dzisiaj także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego otoczmy modlitwą nasze siostry i módlmy się o nowe powołania zakonne. Po południu o 15.30 nieszpory niedzielne i ostatnia msza o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 3.02.

Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja, który jest patronem od chorób gardła.

Środa 5.02.

Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba, wody i jabłek.

I Czwartek 6.02.

Św. Pawła Miki i Towarzyszy. Godzina święta od 16.00 i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek 7.02.

Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 16.00. Ja odwiedzę chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach początek od 8.30.

Sobota 8.02.

św. Hieronima Emilianiego, zakonnika i św. Józefiny Bakhity, dziewicy. Po południu o 15.00 będzie msza z poświęceniem sztandaru Koła Gospodyń Wiejskich z Pierzchowa.

W minionym tygodniu zostało rozebrane tabernakulum i po 60 latach używania zostaną zregenerowane zamki i zostanie ono na nowo wyzłocone. Dlatego w przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na ten cel.

We wtorek po Mszy wieczornej prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Nieznanowic z Piasków do p. Barbary Dudzik. Zostanie usunięta dekoracja bożonarodzeniowa i dlatego konieczne jest gruntowniejsze sprzątanie.

Sakrament chrztu będzie udzielany 16 lutego przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu.

Spotkanie klas VII przygotowujących się do bierzmowania będzie w sobotę 22 lutego po Mszy wieczornej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w regałach gazetowych, ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika.

W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Stefanię Nawojowską zamieszkałą w Krakowie, ale pochodzącą z Niewiarowa. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz