Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela zwykła 26.01.2020

Po południu o 15.30 nieszpory niedzielne i ostatnia Msza o 16.00.

Róża różańcowe gromadzą się na spotkanie opłatkowe w Pierzchowie o godzinie 15.00 w remizie strażackiej a o 17.00 wieczór kolęd na sali gimnastycznej.

Kalendarz liturgiczny:

W czasie ferii zimowych msza św. w dni powszednie rano będzie tylko o godzinie 7.00 przez dwa tygodnie.

Poniedziałek 27.01.

Św. Anieli Merici, dziewicy.

Wtorek 28.01.

Św. Tomasza z Akwinu, kapłana.

Środa 29.01.

Nowenna do Matki Bożej połączona z zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu, która codziennie rozpoczyna się o 16.30.

Piątek 31.01.

Św. Jana Bosko, kapłana.

I  Sobota 1.02.

Od 8.30 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem Pierzchów, Nieznanowice, Marszowice, Liplas, Krakuszowice i Cichawa. Po południu o 16.00 rozpoczyna się nabożeństwo I soboty poprowadzą je róże różańcowe z Niewiarowa.

W przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej./ W czasie każdej Mszy św. poświecenie gromnic. Będziemy gościć ks. Biskupa Radosława Zmitrowicza z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie /Wołyń/, który rozpocznie w naszej parafii rok jubileuszowy 100- lecia urodzin na polskiej ziemi Karola Wojtyły. Ksiądz biskup będzie u nas całą niedzielę głosił kazania. Tamtejsza diecezja zaczyna budować Centrum Formacji i Pomocy imienia św. Jana Pawła II i ofiarami do puszek wesprzemy to ich powstające z wielkim trudem dzieło. Inauguracja roku jubileuszowego będzie miała miejsce na Mszy o godzinie 11.00.  Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na ratowanie życia Marysi Miąsko 22.400 złotych. W imieniu rodziny składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i naszemu chórowi, który pomagał w kweście.

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską –kolędę- domy, które się otwarły zostały pobłogosławione. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, posiłki i twórcze rozmowy.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku kolejny bezpłatny numer „Dobre Nowiny”.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz