Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela adwentu 22.XII.2019

Dzisiaj na stolikach ostatnie świece Caritas, podczas Mszy o 11.00 harcerze z Marszowic przyniosą ogień z groty betlejemskiej, który będzie można zabierać do swoich domów. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest woda święcona. Po południu nieszpory o 15.30 i ostatnia Msza o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 23.XII.

Od 8.30 odwiedzę chorych do których nie jeździmy co miesiąc, można ich jeszcze zapisać. Po wieczornej Mszy proszę o pomoc w wypastowaniu kościoła parafian z Niewiarowa, a parafianom z Dąbrów Bóg zapłać za wymycie kościoła.

Wtorek 24.XII.

Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 7.00 rano, druga Msza o 8.00. Nie będzie mszy popołudniowej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego, nie zapomnijmy o samotnych z naszych rodzin, sąsiedztwa. To wieczór który kruszy wszelkie tamy złości, to wieczór który z pomocą Bożą pomaga nam wyciągnąć rękę z białym opłatkiem do członków rodzin, sąsiadów i przebaczyć nawet nieprzyjaciołom. Oprócz potraw na stole przygotujmy oprawę modlitewną, która powinna poprzedzić spożywanie wieczerzy. Po wieczerzy otoczmy ubraną choinkę i śpiewajmy kolędy czekając na pasterkę. Składka na pasterce na SOS czyli ratowanie nienarodzonego życia.

Środa 25.XII.

Uroczystość Bożego Narodzenia, składka na „świętopietrze” czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Natomiast do puszek na pomoc sierotom wojny w Syrii.

Czwartek 26.XII.

Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Na Mszę o 11.00 zapraszamy dzieci, które pójdą z kolędą misyjną do domów naszej parafii w najbliższy piątek od godziny 9.00. Prosimy aby dzieci przyszły w strojach.

Piątek 27.XII.

Św. Jana, apostoła i ewangelisty, błogosławieństwo wina.

Sobota 28.XII.

Święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W przyszłą niedzielę święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich jubilatów 2020 roku.

Dzisiaj w domu wiejskim w Wiatowicach kiermasz bożonarodzeniowy od 13.00 – 16.00.

Bóg zapłać za zakup ozdób choinkowych dzieci przekazały na Madagaskar 2.300 złotych.

W regałach świąteczna prasa katolicka a ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz