Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela adwentu 15.XII.2019

W dzisiejszą niedzielę, która nazywa się „Gaudete” /Radujcie się / rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będą nam je głosili księża ze zgromadzenia Ducha świętego.  Na Mszy o 11.00 przyjmiemy nowych ministrantów do Służby Liturgicznej i dziewczynki do scholii. Na Mszę o 16.00 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich a o 17.30 będziemy mogli się modlić starożytna modlitwą Wschodu ku czci Matki Bożej zwaną akatyst. Przynosimy na nią świece. Porządek Mszy w tygodniu w czasie rekolekcji będzie zmieniony. Rano roraty o 7.00, druga Msza o 9.30, roraty dla dzieci o 16.30 a Msza wieczorna o 18.00 przez te dni. We wtorek o 9.30 zapraszamy członków i członkinie Żywego Różańca a na 18.00 kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Środa dzień spowiedzi o 9.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Cały dzień będziemy spowiadali. Skorzystajmy w tym dniu gdyż we wszystkie pozostałe dni będziemy spowiadali w okolicznych parafiach.

Kalendarz liturgiczny:

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Piątek 20.XII.

O 7.00 Msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 21.XII.

Po Mszy wieczornej wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół Michael a w salce katecheza przed chrztem dla tych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w św. Szczepana.

W czwartek o posprzątanie kościoła przed świętami proszę parafian z Niegowici –  Dąbrowy.

W przyszłą niedzielę harcerze z Marszowic przyniosą światełko z groty betlejemskiej, które zabierzemy do naszych domów.

W poniedziałek 23 grudnia przed świętami będę odwiedzał chorych, do których nie jeździmy co miesiąc, proszę o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii.

Na stolikach są do nabycia świece Caritas a siostra z dziećmi rozprowadza ozdoby choinkowe, które wspomogą naszego misjonarza na Madagaskarze.

W niedzielę 29 grudnia o godzinie 9.00 będziemy modlić się za jubilatów roku 2020. Listy diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów są wywieszone w gablotkach.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka. Na stolikach są także programy rekolekcji adwentowych.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz