Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici I Niedziela adwentu 1.XII.2019

Rozpoczynamy okres adwentu, czas dobrych postanowień, czas oczekiwania na ostateczne przyjście Pana, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w dni powszednie będą o 6.30 a dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, natomiast w sobotę będą wspólne o 6.30. To będzie wyzwanie dla wszystkich dorosłych i dzieci, gdyż godziny poranne są najbardziej odpowiednie dla rorat.

Dzisiaj po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Nieszpory o 15.30 i ostatnia Msza o 16.00. Natomiast o 16.00 Msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców, po Mszy spotkanie z dziećmi i rodzicami. Nasze siostry rozprowadzają opłatki wigilijne a dziewczynki ze scholii kalendarze parafialne na rok 2020.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 2.XII.

Bł. Rafała Chylińskiego, kapłana.

Wtorek 3.XII.

Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Środa 4.XII.

Św. Jana Damasceńskiego, kapłana i św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Czwartek 5.XII.

Odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie od 8.30. Po południu od 16.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek   6.XII.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 16.00. Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach początek od 8.30. W tym dniu przypada św. Mikołaja , biskupa Miry.

I sobota 7.XII.

Od 8.30 odwiedziny w pozostałych wioskach. Po południu od 16.00 nabożeństwo I soboty poprowadzą je róże różańcowe z Marszowic. Akcja Katolicka będzie miała dzień skupienia, a na Mszy św. o 17.00 będą pobłogosławieni nowi lektorzy z naszego dekanatu. W tym dniu wspominamy św. Ambrożego, patrona pszczelarzy.

Za tydzień po Mszy o 9.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo budowlane a do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie Europy.

Parafia w Raciborsku zaprasza na nocne czuwanie z soboty na niedzielę „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku” w intencji kapłanów. Niszczącej sile zła szerzącej się w świecie może się przeciwstawić tylko Matka Boża z ludźmi, którzy przyjmują jej wezwanie do modlitwy.

Ks. Jan poprowadzi rekolekcje dla dzieci w czasie ferii od 25 do 31 stycznia dla dzieci z klas 4,5,6 w Mucharzu koło Wadowic. Zapisy i informacje u ks. Jana. Natomiast ks. Grzegorz poprowadzi rekolekcje ewangelizacyjne dla klas 7, 8 i starszych w Michalczowej od 1 do 7 lutego, szczególnie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.

W regałach prasa katolicka i programy rekolekcji adwentowych do zabrania, aby były w każdym domu.

Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece caritas.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Marszowic.

Za śp. Marię Szostak z Krakowa a pochodzącą z Pierzchowa, która została pochowana na naszym cmentarzu. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz