Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej XXXI Niedziela zwykła 3.XI.2019

Na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca. Po południu o 15.30 różaniec za zmarłych i ostatnia msza o 16.00. Dzisiaj gościmy siostry sercanki z Krakowa, które kwestują na remont bursy dla studentek, którą to bursę prowadzą.

Kalendarz liturgiczny:

Zgodnie z zarządzeniem naszego arcybiskupa codziennie w dni powszednie pół godziny przed Mszą wieczorną będzie wystawienie Pana Jezusa i adoracja w ciszy zakończy się odmówieniem 1 dziesiątka różańca i litanii do św. Jana Pawła II w intencji naszej Ojczyzny. W czasie zimowym będzie to o godzinie 16.30. Dlatego wypominki za zmarłych, które były czytane w czasie różańca przez cały listopad będą czytane we wszystkie niedziele listopada pomiędzy mszami świętymi. Po południu będzie możliwość spowiedzi od 16.30 i w czasie rannych Mszy świętych.

Poniedziałek 4.XI.

Św. Karola Boromeusza, biskupa.

I Czwartek 7.XI.

Godzina święta rozpocznie się o 16.00.

Piątek 8.XI.

Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.30 początek.

Sobota 9.XI.

Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie od 8.30 jak również w Marszowicach i Liplasie.

W sobotę o 18.00 po Mszy św. spotkanie dla siódmych przed bierzmowaniem. W niedzielę po 9.00 dla klas ósmych.

W przyszłą niedzielę, jako w druga niedzielę miesiąca składka na tacę i w kopertach na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kwesty przy cmentarzu i za pomoc przy kweście, zebraliśmy 11.480 złotych.

Sakrament chrztu będzie udzielany w trzecią niedzielę tj 17 listopada, przyjmujemy zapisy dzieci.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka. Pamiętajmy o odpustach za zmarłych nawiedzając cmentarz.

W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Stanisława Bankowicza z Niegowici i Weronikę Lupę z Niewiarowa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz