Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXX Niedziela zwykła 27.X.2019

Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na zimowy , po południu nabożeństwo różańcowe o 15.30 i ostatnia msza o 16.00. Na tę Mszę św. przyjdą dzieci klas trzecich z rodzicami. Po Mszy o 9.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i dziękczynne „Te Deum” za naszą świątynię. Składka na budownictwo sakralne.

Kalendarz liturgiczny:

Nabożeństwo różańcowe w ostatnie dni października o godzinie 16.00 i zaraz po nim około 16.45 msza popołudniowa.

Poniedziałek 28.10.

Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Czwartek 31.X.

Od 15.30 spowiedź przed I piątkiem jak również przed Uroczystością Wszystkich Świętych. O 16.00 zakończenie nabożeństw różańcowych.

Piątek 1.XI.

Uroczystość  Wszystkich Świętych.

Porządek mszy św. jak w niedzielę. Po południu o 14.30 nieszpory żałobne i procesja na cmentarz do 5 stacji i na zakończenie kazanie przy krzyżu cmentarnym. Po powrocie  procesji do kościoła ostatnia msza św. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wierni, którzy nawiedzą w tym dniu i następnym kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za dusze zmarłych. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić Ojcze nasz, i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając cmentarz i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Od 1 do 8 listopada  jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy. O 19.00 młodzież poprowadzi na cmentarzu modlitwę różańcową. Na cmentarzu rozprowadzać będą znicze.

Jak co roku proszę poszczególne wioski o pomoc w kweście. Za ubiegłoroczną kwestę zostały odnowione dwa kamienne nagrobki z końca XIX wieku: Józefy Jelonek z Marszowic i Zofii z Antosiewiczów Jelonek również z Marszowic. Tegoroczna kwesta będzie przeznaczona na odnowienie kolejnych zabytkowych nagrobków.

Sobota 2.XI.

Wspomnienie Wszystkich zmarłych. O 6.30 wypominki i jutrznia za zmarłych. Mszę św. będą o 7.00, 10.00 z procesją wokół kościoła i o 17.00. Na mszę o 17.00 zapraszamy szczególnie rodziny tych zmarłych którzy odeszli w minionym roku i prosimy aby ktoś z rodziny przyniósł znicz, który zapalimy od paschału i zaniesiemy ten znak zmartwychwstałego Chrystusa na groby tych , którzy czekają na zmartwychwstanie ciał. Ostatnia Msza będzie poprzedzona wypominkami od 16.00 i nieszporami za zmarłych.

Ks. Grzegorz od 8.30 odwiedzi chorych w Pierzchowie i Nieznanowicach, pozostałe wioski za tydzień.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 9.00. Będziemy gościć również siostry sercanki z Krakowa, które remontują bursę dla studentek w Krakowie i ofiarami do puszek wesprzemy ich dzieło.

Na moje ręce przyszło podziękowanie z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie za dary jesieni, złożyliśmy samochód ziemniaków i samochód pszenicy.

Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Na stolikach dzisiejsza prasa katolicka i bezpłatny numer Dobre Nowiny.

Od 1 listopada w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Film wyświetlają sieć kino Multikino lub Helios.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz