Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIX Niedziela zwykła 20.X.2019

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny więc w szczególny sposób naszą modlitwą i ofiarami wspieramy działa misyjne Kościoła. W naszej archidiecezji św. Jana Kantego, który nam patronuje. Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach. Orszak świętych gromadzi się na niegowickim rynku o 10.30.  i przejdzie uroczyście do kościoła na mszę o 11.00. Nabożeństwo cowe o 17.00 dzisiaj i  tak będzie jeszcze w tym  tygodniu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 21.X.

O 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej

Wtorek 22.X.

Św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu modlitwy na wstawiennictwem Jana Pawła II.

Środa 23.X.

Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa i św. Jana Kapistrana, kapłana.

Czwartek 24.X.

Św. Antoniego Marii Clareta, biskupa.

Sobota 26.X.

Bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

W przyszłą niedzielę rocznica konsekracji kościoła. Po Mszy o 9.00 dziękczynne „ Te Deum” wobec wystawionego Pana Jezusa. Składa na budownictwo sakralne.

Jako w ostatnią niedzielę października nastąpi zmiana czasu  na zimowy czyli cofniemy zegary o 1 godzinę do tyłu. Od przyszłej niedzieli msza popołudniowa w niedziele będzie o godzinie 16.00. Na tę mszę przyjdą dzieci klas trzecich ze swoimi rodzicami w ramach comiesięcznego spotkania.

Ze stolików można zabrać kartki na wypominki a w regale gazetowym coniedzielna prasa katolicka.

Szkoły z naszej parafii biorą udział w akcji „Odblaskowa szkoła”. Załóż odblask zanim wyruszysz do kościoła! Odblaski zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni.

W piątek po Mszy św. prosimy o posprzątanie kościoła przez mieszkańców Liplasu Wachlówki.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz