Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXVIII niedziela zwykła 13.X.2019

Przed naszym kościołem zbiórka do puszek na pomoc stypendialną na  Dzieło Nowego Tysiąclecia, a na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane. O 10.00 spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania dla klas ósmych. Nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny o 17.00. Dzisiaj idąc na wybory zadecydujemy  jaką drogą pójdzie nasza Ojczyzna przez najbliższe lata , czy drogą wierności Bogu czy nie daj Boże ,drogą bez Boga.

Kalendarz liturgiczny:

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.00.

Poniedziałek 14.X.

Św. Kaliksta I, papieża, św. Marii Małgorzaty Alocoque, dziewicy, a zarazem jest to Dzień Edukacji Narodowej i naszą modlitwą otaczamy wszystkich nauczycieli i wychowawców z okazji ich święta.

Wtorek 15.X.

Św. Teresy z Avili, dziewicy i doktora .W tym dniu mija 50 ta rocznica śmierci o. Anzelma Gądka.

Środa 16.X.

Św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru ks. Karola Wojtyły na papieża.

Czwartek 17.X.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Piątek 18.X.

Św. Łukasza ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. O 7.00 msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 19.X.

Św. Pawła od Krzyża, kapłana i bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana. O 19.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. O 19.00 w naszym kościele zapraszamy parafian a szczególnie kandydatów do bierzmowania na wieczór uwielbienia.

W przyszłą niedzielę przypada niedziela misyjna, dlatego składka będzie na cele misyjne Kościoła. Również w przyszłą niedzielę klasy ósme będą miały spotkania w grupach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W najbliższą środę będą zabierane dary jesieni dla naszego Seminarium, dlatego  czekamy na ostatnich ofiarodawców.

Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy orszak świętych, który przejdzie w przyszłą niedzielę z niegowickiego rynku do kościoła.  Niech dzieci przebiorą się za swojego  patrona czy ukochanego świętego. O 10.30 spotykamy się na niegowickim rynku.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie rozpoczyna z dniem jutrzejszym prace przy zakładaniu głównego kolektora kanalizacji sanitarnej w Niegowici. W pierwszej kolejności będzie wykonywany odcinek od Państwa Nęckich do Pani Bednarz/około 2 tygodni/, a w drugiej kolejności od p. Jana Szostaka do wjazdu na główny parafialny parking/około 10 dni/. Urząd Gminy obiecuje położenie na tych dziurawym asfalcie nowej nakładki do końca tego roku. W związku z pracami będzie zmieniona organizacja ruchu.

Na stolikach są kartki na wypominki a w regalach aktualna prasa katolicka.

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Antoni Konieczny z Niewiarowa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz