Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXVI Niedziela zwykła 29.09.2019

W dzisiejszą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie z rodzicami uczniów klas siódmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Natomiast na 18.00 przyjdą z rodzicami dzieci klas trzecich i po Mszy spotkanie dla nich. Nieszpory o 17.30. Dzisiaj wspominamy św. Michała archanioła. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom z parafii Wiśniowa.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 30.09.

Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Wtorek 1.10.

Św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą się rozpoczynały o godzinie 17.00 i zaraz po nich Msza św. około 17.45. W tym roku w czasie nabożeństw będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, aby pozostała wierna prawu Bożemu i aby siły zła nie zniszczyły naszych małżeństw i rodzin. Kto nie może przyjść do kościoła to niech się modli przy kapliczkach albo w swoim domu.

Środa 2.10.

Św. Aniołów Stróżów nowenna do Matki Bożej będzie połączona z różańcem.

I Czwartek 3.10.

Spowiedź klas młodszych i Godzina święta od 16.30 nabożeństwo różańcowe o 17.00

I  Piątek 4.10.

Św. Franciszka z Asyżu.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od godziny 16.00. Odwiedziny chorych w Niewiarowie od 8.30, potem w Niegowici i Wiatowicach.

I Sobota 5.09.

św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. O 17.00 nabożeństwo I soboty miesiąca, o poprowadzenie go proszę róże różańcowe z Liplasu.

W przyszłą niedzielę, jako w I niedzielę miesiąca po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca. Natomiast o 17.00 odbędzie się procesja różańcowa, ołtarz na zewnątrz kościoła proszę, aby przygotowały parafianki z Liplasu.

Krąg Biblijny będzie miał swoje spotkania w każdą środę o 19.00 w salce przy plebanii. Od poniedziałku w dni powszednie rano będą Msze o 6.30 i 7.00

Jak każdego roku w jesieni dzielimy się darami w naturze z naszym Krakowskim Seminarium Duchownym. Bardzo proszę, aby dary od tego tygodnia przywozić do stodoły a pszenicę do garażu. Potrzeba, aby znalazł się ktoś chętny w osiedlu i wspólnie z sołtysem zorganizowali tę pomoc.

W czwartek 26 września zmarł ks. Prałat Tadeusz Dąbrowski długoletni proboszcz w Biskupicach i budowniczy Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach, pogrzeb odbędzie w Biskupicach w najbliższą środę o 14.00 .

W regałach gazetowych dzisiejsza coniedzielna prasa katolicka.

Ks. Paweł  Sukiennik
Proboszcz