Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIV Niedziela zwykła15.09. 2019

Dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania i przypada Matki Bożej Bolesnej. Na Mszy o 11.00 rozpoczęcie roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza i spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. Po południu od 16.00 zabawy przy grillu dla dzieci a o 18.00 dla młodzieży. Po południu w miejsce nieszporów modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 16.09.

Św. Korneliusza, papieża i Cypriana ,biskupa. O 18.00 Msza św. dziękczynna w dwudziestą rocznicę powstania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii i po niej spotkanie przy grillu.

Wtorek 17.09.

Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa i św. Roberta Bellarmina, biskupa.

Środa 18.09.

Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

Czwartek 19.09.

Św. Januarego, biskupa i męczennika. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 20.09.

Św. Męczenników koreańskich. O 7.00 msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 21.09.

Św. Mateusza apostoła i ewangelisty

W przyszłą niedzielę o 8.40 modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Na Mszę o 9.00 przyjdą z rodzicami uczniowie klasy VIII którzy przygotowują się do bierzmowania. Po mszy spotkanie z rodzicami.

W sobotę 28 września odbędzie się X Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godzinie 10.00. zachęcamy członkinie i członków różańca św. do uczestnictwa.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka, a na stoliku list do chorych i starszych.

Wójt gminy Gdów informuje, ze w IV kwartale 2019 zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Gdów. Możliwością budowy przydomowych oczyszczalni będą gospodarstwa położone w miejscowościach Cichawa i Wiatowice. Zainteresowanych mieszkańców, prosi o złożenie ankiety do 27 września 2019 r .Ankiety są dostępne na stronach internetowych Gminy oraz na dzienniku podawczym Urzędu Gminy.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz