Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIII Niedziela zwykła8.09. 2019

Dzisiaj odbywa się pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej i przypada święto Narodzenia NMP, po Mszy o 9.00 błogosławieństwo ziarna do siewu. Po Mszy o 11.00 nastąpi poświęcenie nowego pomieszczenia w domu „Betania” koło parkingu, które ma służyć, jako biblioteka parafialna i na miejsce spotkań z ludźmi, którzy pomogą rozwiązywać trudne problemy. Dzisiejsza składka na cele remontowo budowlane. Po południu nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 9.09.

Bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Wtorek 10.09.

św. Piotra Klawera, kapłana. O 13.00 Msza pogrzebowa śp. Władysławy Sala z Krakowa, pochodzącej z Marszowic.

Środa 11.09.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

Czwartek 12.09.

Najświętszego Imienia Maryi. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Zapraszamy wszystkich zafascynowanych Słowem Bożym na Krąg Biblijny, który rozpocznie się po Mszy popołudniowej.

Piątek 13.09.

Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Sobota 14.09.

Święto Podwyższenia Krzyża świętego. W tym dniu ogólnopolska modlitwa przebłagalna za grzechy bluźnierstwa i świętokradztwa na lotnisku we Włocławku. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarem. Natomiast u nas w parafii będziemy łączyć się z nimi w godzinach popołudniowych.

O 16.00  będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego

    16.15 Droga Krzyżowa i adoracja krzyża

     17,00 Modlitwa różańcowa

      18.00 Msza św.

      19.00 Uwielbienie pełne mocy, prowadzone przez zespół Michael. Każdy może przyjść na którąś z tych modlitw.

O 19.00 będzie katecheza w salce dla rodziców i chrzestnych przed chrztem. Także w to święto nasz parafianin Wojciech Gondek z Marszowic złoży swe pierwsze śluby w zakonie oo. Karmelitów Bosych w Czernej. Proszę o modlitwy w jego intencji.

W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 rozpoczęcie roku formacyjnego dla grup dziecięcych i młodzieżowych. Po Mszy spotkanie organizacyjne wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Natomiast po południu od 16.00 zabawy dla dzieci a dla młodzieży od 18.00 przy grillu przed wikarówką.

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w niedziele 22 września po Mszy o 11.00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafiankom z Krakuszowic Dębiny.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka a ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Franciszka Bujaka, Tadeusza Bogutę z Marszowic, Tadeusza Goczała rodem z Cichawy a we wtorek  Władysławę Sala pochodzącą z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz