Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXII Niedziela zwykła 1.09.2019

Na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa  i adoracja. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.     Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek 2.09.

Mszą św. o 8.35 rozpoczniemy nowy rok szkolny dla dzieci wszystkich naszych szkół. Pogrzeb śp. Franciszka Bujaka z Marszowic o godzinie 15.00.

Wtorek 3.09.

św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O 19.30 próba chóru po wakacyjnej przerwie. Siostra Natana zaprasza nowych kandydatów.

Środa 4.09.

Błogosławionych dziewic i męczennic sióstr nazaretanek z Nowogródka. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

I Czwartek 5.09.

Godzina święta o 17.00 i spowiedź dzieci klas IV, V, VI na rozpoczęcie roku szkolnego.

I Piątek 6.09.

Rano spowiedź od 6.30 a po południu od 16.30 dla klas starszych i młodzieży szkół ponadpodstawowych. Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach początek od 8.30.

I  sobota 7.09.

Odwiedziny chorych w pozostałych wioskach od 8.30. Po południu od 17.00 czuwanie I soboty, poprowadzą róże różańcowe z Krakuszowic.

W przyszła niedzielę 8 września przypada święto Narodzenia NMP, po mszy o 9.00 błogosławieństwo ziarna do siewu. Również w przyszłą niedzielę pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, są jeszcze miejsca w autokarze. Wyjazd autokaru o 6.30 od kościoła. Składka na cele remontowo budowlane.

Od środy w naszej parafii zaczął posługę duszpasterską ks. Jan Stołowski, tegoroczny neoprezbiter, pochodzi z parafii Poronin. Życzymy mu pięknego wejścia w kapłaństwo i proszę o otoczenie go modlitwą.

18 sierpnia w czasie akcji krwiodawstwa ofiarowaliście 8.5 litra krwi.Zgłosiło się 35 kandydatów ale tylko 19 spełniło warunki do oddania krwi.

W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się bardzo rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży. Kościół w Polsce potrzebuje dziś wielkiej modlitwy. Dlatego jak 2 lata temu Polacy opletli różańcem granice Polski w tym roku już 14 września organizowane jest przez ludzi świeckich kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Ta wielka akcja modlitewna będzie na lotnisku Włocławek- Kruszyn. Autobus z naszego dekanatu pojedzie z Łazan w tym dniu o godzinie 3.00. Zapisy u siostry w zakrystii.

W tym tygodniu w piątek o posprzątanie kościoła proszę parafian z Krakuszowic Dębiny.

W najbliższy piątek 6 września przy remizie OSP w Niegowici będą bezpłatne badania mammograficzne w wieku od 50- 69 lat, a od 15.00 spotkanie edukacyjne.

Za zmarłego Franciszka Bujaka z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz