Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XX Niedziela zwykła18.08.2019

W dzisiejszą niedzielę dziękujemy wszyscy za ciężką pracę rolników, ogrodników i sadowników i za plony na Mszy o 9.00. Od 9.00 – 13.00 w domu Emaus zbiórka krwi. Natomiast od 15.00 zapraszamy na XX Parafiadę organizowaną przez Akcję Katolicką naszej parafii, podczas której wystąpi zespół NiemaGotu. Dzisiaj nie będzie po południu nieszporów.  Ostatnia msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek 20.08.

Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Środa 21.08

Św. Piusa X, papieża. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

Czwartek 22.08.

Najświętszej Maryi Panny Królowej. Po południu od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Piątek 23.08.

Św. Róży z Limy.

Sobota 24.08.

Św. Bartłomieja, apostoła. Na rynku w Myślenicach o godzinie 11.00 w tym dniu 50 lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej.

W przyszłą niedzielę na mszy o 11.00 pożegnanie ks. Piotra, który po 3 latach pracy w naszej parafii zostaje przeniesiony do Parafii Zielonki koło Krakowa. Po Mszy ks. Piotr poświęci grilla przed wikarówką i grupy, które prowadził zapraszamy na degustacje z tego grilla.

W regałach gazetowych można zaopatrzyć się w dzisiejszą prasę katolicką.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do Pana śp. Franciszek Kostuch z Nieznanowic i śp. Czesława Długosz z Niewiarowa.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz