Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XIX Niedziela zwykła 11.08. 2019

Dzisiejsza składka na cele remontowo budowlane. W ostatnim tygodniu pomalowaliśmy kaplicę Miłosierdzia Bożego i klatkę schodowa na chór. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 12.08.

Św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. Po Mszy popołudniowej sprzątanie kościoła i obejścia wokół przez parafian z Cichawy 2 grupy: od p. Zbigniewa Obrała do p. Katarzyny Bednarek i od p. Mieczysława Samka do p. Agaty Wójtowicz.

Wtorek 13.08.

Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. O 19.00 próba chóru parafialnego.

Środa 14.08.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego, zakonnika. Po południu spowiedź przed odpustem będzie trwała od 15.00 – 18.00. Po Mszy popołudniowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek 15.08.

Uroczystość odpustowa. Porządek mszy św. niedzielny. Centralną Msze o 11.00 odprawi ks. Prałat Stanisław Krzysik z Trzebini Sierszy. Na centralną mszę św. zapraszam poczty sztandarowe straży pożarnych, asysty do feretronów, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków. Kto może niech przyjdzie w stroju regionalnym. Odpust oprócz strony zewnętrznej niesie przede wszystkim możliwość uzyskania odpustu, czyli darowania kar za grzechy. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się na intencje Ojca św. Bardzo proszę, aby porządku przy wjeździe do Niegowici i koło kościoła pilnowali, jak co roku strażacy. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Piątek 16.08.

Św. Stefana Węgierskiego, króla. O 7.00 Msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

Sobota 17.08.

Św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. O 19.00 katecheza przed chrztem w salce przy plebanii.

W przyszłą niedzielę o 9.00 dziękczynienie za tegoroczne plony i zachowanie od nieszczęść. Delegacje z wieńcami i darami ofiarnymi zgromadzą się przed kościołem i uroczyście zostaną wprowadzone. Po południu od  9.00 – 13.00 w salce w domu Emaus będzie trwała zbiórka krwi. Jak to jest potrzebna akcja to może wielu z nas się już o tym przekonało. Natomiast po południu już od 14.00 na Orliku turniej siatkowy a od 15.00 rozpocznie się radosne świętowanie, czyli parafiada po raz dwudziesty. Program jest podany na afiszach. Będziemy gościć zespół „NiemaGotu.” W tym roku chcemy przez to wydarzenie wspomóc w budowę sanktuarium św. Jana Pawła II na Madagaskarze.

W regałach gazetowych jak w każdą niedzielę można nabyć prasę katolicką, zgodnie z hasłem „czytać aby być mądrym”.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp. Adama Dziubka z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz