Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XVIII Niedziela zwykła 28.07. 2019

Dzisiaj gościmy w naszej parafii księdzy z Towarzystwa Ducha św., którzy przed kilku laty zamieszali w Dąbrowie /parafia Szarów/ i tutaj budują swoje Seminarium Duchowne, dzisiaj ofiarami do puszek wesprzemy ten cel. O 17.30 różaniec o zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe zbiory i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Sierpień od wielu już lat jest ogłoszony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy ludzi dobrej woli do dobrowolnej abstynencji, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i dawania świadectwa, że bez alkoholu można mile spędzać wolny czas i się bawić. Episkopat Polski zwraca sie z wielkim apelem do rodziców i dziadków. „Pokażcie swoim dzieciom i wnukom, jak piękne jest życie bez alkoholu. Poświęćcie czas na wspólne rozmowy, spacery, na radosną zabawę. Pamiętajcie o słowach bł. ks. Bronisława Markiewicza, że ten, kto wychowuje dzieci i młodzież sięgając po alkohol, kto rozpija dzieci i młodzież, ten jest zdrajcą narodu i wiary”.

Poniedziałek 29.07.

św. Marty

Wtorek 30.07.

św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

Środa 31.07.

św. Ignacego Loyoli, kapłana. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

I Czwartek 01.08.

św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa. O 17.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem

I Piątek 02.08.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 17.00. Do południa o 8.30 odwiedzimy chorych; jeden kapłan Niewiarów, Niegowić ,Wiatowice a drugi Marszowice i Liplas.

I Sobota 03.08.

Do południa od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. Po południu o 17.00 czuwanie I soboty poprowadzą je róże różańcowe z Cichawy.

Sakrament chrztu będzie udzielany 18 sierpnia, przyjmujemy zapisy dzieci.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła parafiankom z Wiatowic. W minioną niedzielę nad Niegowicią przeszła trąba powietrzna. Złamała nam 100 letnią lipę, 50 letniego świerka obok dzwonnicy. Poruszała także dachowki na dachu kościoła. Cały tydzień trwały prace nad usuwaniem skutków. Spadające drzewa nie uszkodziły ani dzwonnicy, ani plebani, odebraliśmy to jako opiekę Matki Bożej, naszej patronki.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę u siostry w zakrystii. Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia po mszy o godzinie 8.00 odprawionej w Gdowie. Można składać intencje, które chcemy przekazać pielgrzymom, aby je zanieśli na Jasną Górę w skrzynkach na intencje do Matki Bożej z tyłu kościoła. Można złożyć także ofiarę na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego pielgrzymkę.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz