Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XVI Niedziela zwykła 21.07.2019

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy a na parkingach będziemy błogosławić nasze pojazdy i otrzymamy obrazek św. Krzysztofa z modlitwą o jego wstawiennictwo. O 17.30 modlitwa różańcowa o zachowanie od nieszczęść i błogosławieństwo w żniwach. Ostatnia Msza popołudniowa o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 22.07.

św. Marii Magdaleny. Po Mszy popołudniowej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II a o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej naszej parafii.

Wtorek 23.07.

św. Brygidy, zakonnicy; patronki Europy.

Środa 24.07.

św. Kingi, dziewicy, nowenna do Matki Bożej o 18.30.

Czwartek 25.07.

św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy po popołudniowej  także błogosławieństwo pojazdów. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 26.07.

św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę popołudniową zapraszamy babcie i dziadków ze swoimi wnukami, udzielimy im błogosławieństwa.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć księży z Towarzystwa Ducha Świętego. Głosili oni w naszej parafii kazania pasyjne w czasie Gorzkich Żali. W Dąbrowie /parafia Szarów/ budują Seminarium Duchowne dla swojego zgromadzenia i ofiarami do puszek wesprzemy to ich dzieło.

W piątek po Mszy popołudniowej prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Wiatowic od p. Kogutków do Matykiewiczów.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę u siostry w zakrystii. Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia po mszy o godzinie 8.00 odprawionej w Gdowie. Od dzisiaj można składać intencje, które chcemy przekazać pielgrzymom, aby je zanieśli na Jasną Górę w skrzynkach na intencje do Matki Bożej z tyłu kościoła. Można złożyć także ofiarę na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego pielgrzymkę.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz