Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XV Niedziela zwykła14.07.2019

Dzisiejsza składka jest na cele remontowo budowlane. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.Dzisiaj przypada św. Kamila i św. Henryka.

Poniedziałek 15.07.

św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek 16.07.

Najświętszej Maryi z Góry Karmel/Matki Bożej Szkaplerznej./

Środa 17.07.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

Czwartek 18.07.

św. Szymona z Lipnicy, kapłana; od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 19.07.

O 7.00 Msza za wypominanych i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 20.07

Bł. Czesława, kapłana. O 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem, który będzie udzielany w przyszłą niedzielę o 13.00.

W przyszłą niedzielę zbiórką do puszek wesprzemy jak to czynimy od wielu lat akcję zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy, którą organizuje Miva Polska.

Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; uzbieraliśmy 11 palet.

5 sierpnia z Gdowa po Mszy św. o 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę wędrując pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Wykorzystajmy tę możliwość, aby przeżyć rekolekcje w drodze. Zachęcamy weteranów pielgrzymki, jak i tych, którzy jeszcze się wahają, gdyż nigdy nie uczestniczyli w takiej formie rekolekcji.. W tym roku uczestnicy pielgrzymki chcą przed tron Matki Bożej zanieść także nasze intencje, które będziemy składać do specjalnej puszki. Pielgrzymka, która idzie różnymi drogami musi być dobrze nagłośniona, aby uczestnicy mogli w niej spokojnie uczestniczyć. Sprzęt nagłaśniający szybko ulega zepsuciu, gdyż towarzyszą pielgrzymce różne warunki atmosferyczne i dlatego pielgrzymi przygotowują się do zakupu nowego sprzętu nagłaśniającego, liczą na naszą pomoc. Zapisy i warunki można uzyskać w zakrystii u nas lub w Gdowie.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka.

W minionym tygodniu odbyły się kolejne pogrzeby z naszej parafii śp. Władysławy Feliks i Ryszarda Kicka, oboje zmarli mieszkali w Liplasie.