Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici 30.06.2019 XIII Niedziela zwykła.

W dzisiejszą niedzielę zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Msze św. poranne w dzień powszedni będą przez wakacje tylko o godzinie 7.00.Spowiedź w dni powszednie będzie przed Mszami św. ze względu na urlopy księży.

Poniedziałek 1.07.

św. Ottona, biskupa.

Środa 3.07.

św. Tomasza, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy popołudniowej.

I Czwartek 4.07.

Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie na Wawelu.

Godzina św. o 17.00 i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek 5.07.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 17.00. Odwiedziny chorych Liplasie i Marszowicach jeden kapłan, Niewiarów, Niegowić, Wiatowice drugi kapłan początek od 8.30. św. Marii Goretti i Elżbiety Portugalskiej.

I Sobota 6.07.

Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Odwiedziny chorych w pozostałych wioskach od 8.30.Nabożeństwo I soboty poprowadzą róże różańcowe z Wiatowic.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 9.00.

Od poniedziałku przez cały tydzień będzie trwało malowanie kościoła, dlatego kościół od 8.00 do 17.00 będzie zamknięty. W piątek po Mszy popołudniowej proszę o pomoc w sprzątaniu parafian z Pierzchowa od Olimpii Rudek do Anny Stachel.

Centrum Wolontariatu w Podolanach organizuje w najbliższą niedzielę 7 lipca zbiórkę krwi. Akcja będzie trwała w godzinach od 9.00 do 13.00 w Centrum Kultury w Gdowie. Kto może niech posłuży tym największym lekarstwem ofiarom wypadków i operacji.

Kolejny już raz jesteśmy zaproszeni jako parafia do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu obok ubikacji do piątku 12 lipca/rano/. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez siostry Pallotynki. Zachęcam abyście przy pomocy strażaków zorganizowali tę akcję w waszych wioskach i przywieźli zużyty sprzęt na parking.

W regałach można nabyć dzisiejsza prasę katolicka a na stoliku jest darmowy numer „Dobre Nowiny”. Ministranci rozprowadzają wakacyjny numer Wieczernika.

W miesiącu lipcu nie będzie czynna Poradnia Rodzinna.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce cmentarne śp. Stanisława Strojnego, Zofię Szostak z Marszowic i Barbarę Jelonek z Liplasu.

Ks. Paweł  Sukiennik
Proboszcz