Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XII Niedziela zwykła 23.06.2019

Jesteśmy w trakcie oktawy Bożego Ciała, dzisiaj nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30 i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Dzisiaj przypada Dzień ojca.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie do czwartku oktawa Bożego Ciała po Mszy popołudniowej.

Poniedziałek 24.06.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00.

Środa 25.06.

św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.

Czwartek 27.06.

Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Cyryla Aleksandryjskiego i św. Władysława. Wystawienie Pana Jezusa i adoracja o 17.30. Po Mszy popołudniowej zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków.

Piątek 28.06.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą tylko o 7.00 i 18.00. Po Mszy o 18.00 procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 29.06.

Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą o 7.00 i 18.00. Składka w tym dniu na świętopietrze, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa.

Sakrament chrztu w lipcu będzie udzielany w trzecią niedzielę lipca, czyli 21, przyjmujemy zapisy dzieci.

Zakończone zostały prace przy usuwaniu pęknięć nad górnymi oknami w nawie głównej kościoła i wzmocniony został gzyms zewnętrzny nad tympanonem nad głównym wejściem do kościoła. O d 1 lipca przystępujemy do malowania kościoła i dlatego pozostała zwyżka w kościele.

Z związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni zarząd sieci wodociągowej zwraca się z gorącą prośbą o racjonalne wykorzystywanie wody pitnej pobieranej z sieci wodociągowej. Używamy wody wyłącznie do celów bytowych oraz prosi się o powstrzymanie od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów czy napełniania przydomowych basenów. Oszczędne gospodarowanie wodą pozwoli na utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w sieci wodociągowej, nie spowoduje przerw w jej dostawie oraz zapewni ochronę przeciwpożarową budynków..

W ostatnich dniach pojawiły się sie kradzieże na terenie parafii, prosimy o czujność a złodziei o opamiętanie i naprawienie szkód. Od tygodnia przed wejściem marszowskim przed kościołem stoi rower, podejrzewam, że komuś go skradziono.

1 – 2 lipca będzie trwała 82 ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Informacje bliższe i zapisy pod numerem telefonu podanym na afiszu w gablotce.

Dzisiaj od 15.00 przy budynku przedszkola” Karolek” w Nieznanowicach będzie trwała Familiada, czyli rodzinne świętowanie. Organizatorzy zapraszają.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz