Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Zesłania Ducha Świętego9.06. 2019 .

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie czy odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30 i po nim ostatnia Msza o 18.00. Dzisiaj składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek 10.06.

Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00.

Wtorek 11.06.

św. Barnaby, apostoła.

Środa 12.03.

Bł. ks. Piotra Dańkowskiego, kapłana i 107 Towarzyszy, męczenników II wojny światowej.

Czwartek 13.06.

Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i św. Antoniego z Padwy, kapłana. Wystawienie Pana Jezusa i adoracja od 17.30.

Piątek 14.06.

Wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika

Sobota 15.06.

Po Mszy popołudniowej, konferencja i wieczór uwielbienia. W salce przy plebanii katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem o godz.19.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. Na Mszy o 11.00 zakończenie roku formacyjnego dla Liturgicznej Służby Ołtarza, scholii i oazy młodzieżowej. Kończy się również okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej, o której przypominają przykazania kościelne. Do puszek będzie zbiórka na pomoc stowarzyszeniu, które wspiera dzieci i młodzież niewidomą.

W ciągu całego tygodnia trwały prace zabezpieczające szczeliny przy oknach górnych nawy głównej, kościół w ciągu dnia jest w czasie tych prac jest zamknięty. Bóg zapłać za sprzątanie a szczególnie usuwanie kurzu parafianom z Niewiarowa w tym tygodniu w piątek po Mszy popołudniowej proszę o pomoc parafian z Nieznanowic od p. Sławomira Górki do Cecylii Strojnej.

Trwają zapisy na pielgrzymkę róż różańcowych do Ludźmierza jak również mężczyzn na „Oblężenie Jasnej Góry”. Obie pielgrzymki 22 czerwca.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Parafia Łapanów organizuje pielgrzymkę do Sokółki/miejsce cudu Eucharystycznego, Białegostoku, Puszcza Białowieska, Supraśl, meczet w Bohonikach. Termin wyjazdu 24.06. – 26.06. i mają kilka wolnych miejsc.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz