Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30.

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy popołudniowej o 18.30.

Poniedziałek 3.06.

św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy.

Środa 5.06

św. Bonifacego, biskupa i męczennika i bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, zakonnicy.

I Czwartek 6.06.

św. Norberta, biskupa, Godzina święta od 17.00 i spowiedź dzieci szkół podstawowych.

I Piątek 7.06.

bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich. Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 17.00. ks. Piotr odwiedzi chorych w Marszowicach od 8.30 i w Liplasie.

Sobota 8.06.

św. Jadwigi, królowej i wigilia Zesłania Ducha Świętego. W Bazylice Mariackiej w Krakowie ogłoszenie Michała Giedroycia, błogosławionym.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha świętego.

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza mieszkańców Powiatu Wielickiego już od 1 stycznia tego roku do korzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich również w Gdowie. Bliższe dane na ulotkach i afiszu.

W dniach 8-9 czerwca w Gdowie będą Dni Sportu. W ramach pikniku Zdrowia Centrum Wolontariatu z Podolan przeprowadzi Dzień Dawcy Szpiku. Zachęca się wszystkich między 18 a 55 rokiem życia do zarejestrowania w bazie danych, w ten sposób możemy uratować życie osobie chorej na nowotwór krwi.

22 czerwca w sobotę odbędzie sie pielgrzymka róż różańcowych do Ludźmierza, zapisy na autokar w zakrystii.

Trwają prace przy zabezpieczaniu rys powstałych nad górnymi oknami nawy głównej, prace będą kontynuowane. W piątek po pracach remontowych proszę o posprzątanie kościoła przez parafian z Niewiarowa.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka a ministranci rozprowadzają kolejny numer Wieczernika.

W minionym tygodniu odbyły sie na naszym cmentarzu 2 pogrzeby śp. Marii Bogacz z Marszowic i Jana Rudka z Krakowa a pochodzącego z Wiatowic.