Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VI Niedziela Wielkanocna 26.05. 2019

Dzisiaj na mszy św. o 11.00 dzieci klas czwartych będą miały rocznicę I Komunii św. Po południu nabożeństwo majowe o 17.30 i po nim ostatnia Msza św. Dzisiaj nie zapomnijmy o naszych mamach w życzeniach i modlitwie.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek, wtorek, środę przypadają Dni Krzyżowe, dni modlitw o szczęśliwe urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Rano o 6.30 procesja wokół kościoła z litanią do Wszystkich Świętych i po niej zaraz msza koncelebrowana.

Poniedziałek 27.05.

św. Augustyna z Cantenbury, biskupa.

Wtorek 28.05.

O 15.30 pogrzeb śp. Marii Bogacz z Marszowic.

Środa 29.05.

św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Czwartek 30.05.

św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika.

Piątek 31.05.

Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny. Od 8.30 odwiedzę chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach. Po Mszy popołudniowej zakończenie nabożeństw majowych.

Sobota 1.06.

św. Justyna męczennika, Dzień Dziecka. Do południa odwiedzimy chorych w Pierzchowie, Nieznanowicach oraz Krakuszowicach i Cichawie. Po południu o17.00 nabożeństwo I soboty miesiąca, poprowadzą róże różańcowe z Pierzchowa. W godzinach popołudniowych z Nowej Huty z Parafii św. Brata Alberta przyjdzie po raz siódmy piesza pielgrzymka do Niegowici, którą poprowadzi ks. Łukasz Ślusarczyk. Mszę św. będą mieli o godzinie 19.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę 16 czerwca przyjmujemy zapisy dzieci.

Od tego tygodnia przez najbliższy miesiąc zgodnie z zaleceniami architekta będziemy dokonywali usunięcia pęknięć nad górnymi oknami kościoła w nawie głównej. W związku z pracami na wysokości kościół w ciągu dnia będzie zamknięty, aby były zachowane przepisy BHP. Prace będą wykonywane przy pomocy wysięgnika.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku bezpłatny numer „Dobre Nowiny”.

Za śp. Marię Bogacz z Marszowic: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
proboszcz