Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

W dzisiejszą niedzielę radosna uroczystość w naszej parafii gdyż 43 dzieci klas trzecich po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć we mszy św. przyjmując I Komunię św. Po południu o 16.00 nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Dzieci klas trzecich będą przychodziły przez cały tydzień na mszę popołudniową na tzw. Biały Tydzień.

Poniedziałek 20.05.

św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.

Wtorek 21.05.

św. Jana Nepomucena, kapłana męczennika.

Środa 22.05.

św. Rity, zakonnicy. Po rannej mszy św. modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II. W tym dniu młodzież klas ósmych i trzecich klas gimnazjalnych przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego o godzinie 18.00 udzieli ks. bp Janusz Mastalski, nabożeństwo majowe przed Mszą. Dzieci klas trzecich w tym dniu będą miały Mszę popołudniową o godzinie 15.00.

Czwartek 23.05.

Dzieci klas trzecich będą pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem Krzeptówkach. W naszym kościele od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 24.05.

Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, dzień modlitw za Kościół w Chinach. Dzieci klas czwartych przyjdą o 15.30 na próbę przed rocznicą I Komunii św. od 17.00 dla nich spowiedź.

Sobota 25.05.

św. Bedy Czcigodnego, kapłana i św. Grzegorza VII, papieża.  W tym dniu w katedrze wawelskiej odbędą się święcenia kapłańskie dla naszej archidiecezji, obejmijmy diakonów modlitwą.

W przyszłą niedzielę na mszy o 11.00 rocznica I Komunii św. dzieci klas czwartych a ponieważ jest to 26 maja, więc będziemy obchodzić Dzień Matki.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Ks. Paweł   Sukiennik