Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela Wielkanocna 12.05. 2019

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy o 9.00 spotkanie dla klas siódmych przed bierzmowaniem. O 16.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiejsza składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane.

Kalendarz liturgiczny:

Nabożeństwo majowe w tygodniu o 18.30  a przy kapliczkach wg wioskowych ustaleń.

Poniedziałek 13.05.

Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00.

Wtorek 14.05.

św. Macieja, apostoła.

Środa 15.05.

Bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy, nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

Czwartek 16.05.

św. Andrzeja Boboli, kapłana; patrona Polski. O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 17.05.

O 7.00 Msza za wypominanych w naszej parafii i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 18.05.

Do południa po raz 20 odbędzie się Rajd Papieski na trasie Łapanów – Niegowić. Zapisy przy zespole szkół w Łapanowie od godziny 8.00 i wymarsz o godzinie 9.15 na 12 kilometrowa trasę. Po południu spowiedź przed I Komunią św. i przed bierzmowaniem od godz. 16.00. Po Mszy popołudniowej kolejny wieczór uwielbienia. Katecheza przed chrztem o 19.00 w salce przy plebanii. Dzieci klas trzecich będą miały próby w poniedziałek, środę i piątek o 16.00. Kandydaci do bierzmowania wtorek o 19.00.Od poniedziałku nowenna do Ducha św. przed sakramentem bierzmowania,

W przyszłą niedzielę uroczystość dla klas trzecich.. Dzieci/43/ zbiorą się na placu przed kościołem o  10.30 i po błogosławieństwie rodziców będą uczestniczyły w pełni we Mszy św. Po południu o 16.00 nabożeństwo dziękczynne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka na stoliku bezpłatny numer CHIT, ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika.

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Józefa Musiała z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz