Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela Wielkanocna 5.05. 2019

Dzisiaj na zakończenie mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 9.00. O 16.00 dodatkowa msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców. Nabożeństwo majowe o 17.30 i po nim ostatnia msza św.

Kalendarz liturgiczny;

Nabożeństwo majowe w dni powszednie w naszym kościele codziennie po mszy popołudniowej a przy kapliczkach w naszych wioskach według ustalonego wiejskiego harmonogramu. Jeśli przy którejś kapliczce zostało wklejanek dla dzieci prosimy o przyniesienie ich do zakrystii.

Poniedziałek 6.05.

św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 15.00 Msza pogrzebowa śp. Marii Góreckiej z Cichawy.

Wtorek 7.05.

Próba chóru o godzinie 19.00.

Środa 8.05.

Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. O 18.30 nabożeństwo majowe i nowenna do Matki Bożej.

Czwartek 9.05.

O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

W najbliższym tygodniu dzieci klas trzecich będą miały próby w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.00. natomiast kandydaci do bierzmowania wtorek i czwartek o godzinie 19.00. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas siódmych.

Do dzisiejszej niedzieli odbywają sie zapisy na rekolekcje wakacyjne dzieci i młodzieży u księdza Piotra.

Jak w każdą druga niedzielę miesiąca składka na cele remontowo budowlane. Serdeczne podziękowanie za ofiary, które złożyliście na sanktuarium św. Jana Pawła II na Madagaskarze składa ks. Józef Klatka i oo. kapucyni na budowę klasztoru w Kielcach. W przyszłą niedzielę odpust na Jaroszówce.

Fundacja Czyste Powietrze zaprasza mieszkańców gminy Gdów na spotkanie informacyjne na temat rządowego dofinansowania na wymianę starego pieca i termomodernizację domu. Fundacja pomaga wypełnić wniosek. Spotkanie w Centrum Kultury w Gdowie 8 maja o 17.00.

W przyszłą niedziele odbędzie się tradycyjna procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Rozpoczęcie na Wawelu o 9.00.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka. Za śp. Marię Górecką, którą pochowamy na cmentarzu w poniedziałek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Ks. Paweł  Sukiennik
Proboszcz