Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Niedziela Miłosierdzia 28.04. 2019

Korzystajmy obficie ze zdrojów Miłosierdzia Bożego, które nam dzisiaj obficie chce ofiarować Pan Jezus. Dzisiaj odpust w naszej parafii, będąc w stanie łaski uświęcającej spełniając warunki, którymi są: Komunia św. pragnienie życia w przyjaźni z Bogiem możemy zyskać darowanie kar i win. O 15.00 w kaplicy Miłosierdzia będzie Godzina Miłosierdzia i odśpiewamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 16.00 dodatkowa Msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców. Nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który ma nas uwrażliwić na pełnienie uczynków miłosierdzia, co do duszy i co do ciała. Gościmy dzisiaj ks. Józefa Klatkę, a ofiarami do puszek wspieramy budowane przez niego sanktuarium Jana Pawła II na Madagaskarze.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 29.04

św. Wojciecha głównego patrona Polski, przeniesiona uroczystość z 23 kwietnia św. Katarzyny ze Sieny i dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

Wtorek 30.04.

św. Piusa V, papieża. Po Mszy popołudniowej rozpoczęcie nabożeństw majowych.

Środa 1.05.

św. Józefa, rzemieślnika. Ks. Piotr i ks. Grzegorz odwiedzą chorych z Komunią św. od 8.30.

Czwartek 2.05.

św. Atanazego, biskupa doktora Kościoła i św. Zygmunta. W tym dniu świadomy Polak niech postara się wywiesić na swoim domu biało czerwoną flagę. O 17.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem. Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.30.

I Piątek 3.05.

Uroczystość NMP Królowej Polski- głównej patronki Polski. Porządek mszy niedzielny, podczas których odnowimy śluby jasnogórskie. Kazania będzie głosił o. Józef Mizera z zakonu oo. kapucynów, który buduje klasztor w Kielcach i ofiarami na tacę wesprzemy to dzieło. Spowiadać będziemy przed i w czasie mszy św.

I sobota 4.05.

św. Floriana, męczennika; patrona strażaków. Do południa odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie od 8.30.O 17.00 nabożeństwo I soboty, które poprowadzą róże różańcowe z  Nieznanowic.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 11 Tydzień Biblijny, po mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca.

Sakrament chrztu będzie udzielany w trzecią niedzielę maja o 13.00 przyjmujemy zapisy dzieci.

Bardzo proszę aby zrobić porządki przy wiejskich kapliczkach i zachęcamy do śpiewania przy nich nabożeństw majowych. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie tych śpiewów niech zgłoszą się do zakrystii po materiały do prowadzenia nabożeństw.

Wyjazd osób na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia 3 maja o 5.00 od dzwonnicy.

W regałach dzisiejsza prasa katolicka, na stolikach bezpłatny numer „Dobre Nowiny” a ministranci rozdają bezpłatną książeczkę z najważniejszymi tekstami z Dzienniczka siostry Faustyny Kowalskiej o Miłosierdziu Bożym.

W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Jana Kościelniaka z Niegowici i śp. Jana Paszkota z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz