Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04. 2019

Po południu nieszpory i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy niedzielny, na Mszy o 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu. Składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie. Przed Mszą o 9.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Kalendarz liturgiczny:

Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy popołudniowej.

Wtorek 23.04.

O 14.00 pogrzeb śp. Jana Kościelniaka z Niegowici.

Środa 24.04.

O 15.30 pogrzeb śp. Jana Paszkota z Marszowic. Nowenna do Matki Bożej po Mszy popołudniowej. W tym dniu wspomnienie św. Jerzego.

Czwartek 25.04.

Rano o 6.30 procesja wokół kościoła i modlitwy o dobre urodzaje z racji św. Marka Ewangelisty i po niej msza. Po południu od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 26.04.

Z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 27.04.

Po mszy popołudniowej o 18.45 wieczór uwielbienia z modlitwą o dary Ducha św.

Niedziela 28.04.

Niedziela Miłosierdzia, nasz drugi odpust parafialny. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Składka na cele charytatywne. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania ks. Józef Klatka misjonarz z Madagaskaru, któremu od lat pomaga nasza parafia. W tym roku ofiarami do puszek wspomożemy budowę największego na Madagaskarze sanktuarium św. Jana Pawła II.

Przez 3 kolejne niedziele do 12 maja, dodatkowa Msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców o godzinie 16.00.

W regałach gazetowych świąteczna prasa katolicka. Za sprzątanie kościoła składam podziękowanie parafianom z Marszowic, Niegowici, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy budowali Grób Pański, ciemnicę, przygotowali Drogę Krzyżową w terenie, Służbie Liturgicznej Ołtarza, chórowi, strażakom, scholii i tym wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w całym triduum paschalnym. Dzieci do skarbonek w czasie Wielkiego Postu złożyły 4.370 złotych. Na moje ręce przyszły życzenia od p. Wójta Gminy Gdów.

Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz